Iskra wygrała na trudnym terenie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 września 2021 10:01

Iskra Brzezinka wygrała na wyjeździe z Strumieniem Polanka Wielka 2:0. Bramki strzelili Skiernik i Samek.

W 49. minucie w okolicach środka boiska Drobisz zmusił rywala do złego przyjęcia piłki. Ten broniąc się wślizgiem podał ją do zawodnika Iskry. Był nim Skiernik, który minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 65. minucie Iskra szybko rozegrała rzut rożny. Wojtaszak podał do Krzemienia. Ten wymanewrował obrońcę i wyłożył piłkę G. Samkowi. Piłkarz klubu z Brzezinki z bliska pokonał golkipera.

„W pierwszej połowie radziliśmy sobie całkiem nieźle. Wydawało nam się, że realizujemy swój plan. Na początku drugiej odsłony jeden z naszych zawodników popełnił duży błąd na wagę bramki. Przez to pokrzyżowały się nasze założenia. W tej części gry zagraliśmy dużo słabiej niż wcześniej” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

„Cała drużyna była zdeterminowana, aby trzy punkty pojechały z nami do Brzezinki. Mieliśmy plan na ten mecz i został on w pełni zrealizowany. Zagraliśmy z bardzo dużą determinacją i utarliśmy nosa zespołowi z Polanki Wielkiej” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

Sobota 18 września Strumień Polanka Wielka – Iskra Brzezinka 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Skiernik (49.), 0:2 G. Samek (65.)

Strumień Polanka Wielka: Kobylański, Trawkowski, Drabczyk, Jaszczyk, Łukaszczyk, Brzeziński (75. Borowczyk), Bobla (85. Walus), Romanek (75. Hamerski), Sulkiewicz, Boba (60. Ortman), Antecki. Trener: Łukasz Jasek.

Iskra Brzezinka: Baruś, Płatek, Tomasik, Gąsiorek (46. Ł. Samek), Drobisz (75. Mika), Skrzypek, Migdałek (90+2 Jarnot), Wojtaszak, Krzemień (80. Kleczkowski), G. Samek (78. Sergiel), Skiernik. Trener: Rafał Skrzypek.