Iskra nie ułatwiła zadania LKS Rajsko

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 sierpnia 2015 17:13

LKS Rajsko wygrał z Iskrą Brzezinka 3:2. Gospodarze przeważali, ale rywal nie poddał się bez walki.

Działacze LKS Rajsko chcą, by ich zespół tym razem nie zawiódł ich oczekiwań i awansował do V ligi. Wzmocnili drużynę zawodnikami grającymi wcześniej w III i V lidze. Faworytem byli gospodarze. Goście nastawili się na defensywę i na kontrataki.

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. W 8. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez gospodarzy piłka nie wpadła bezpośrednio do siatki. Czarnik wykorzystał jednak błąd Sołtysika i strzelił gola na 1:0. Goście nastawili się na kontry, które w tym meczu wykonywali dobrze. Po jednej z nich z lewego skrzydła futbolówkę wrzucił Nowak. Linczowski wyprzedził bramkarza i końcem buta skierował piłkę do siatki. Przy drugim golu dla Iskry również asystował Nowak. Zagrał prostopadle do Siergiela, a ten wyprowadził klub z Brzezinki na prowadzenie.

W 35. minucie rzut rożny wykonywał Janeczko. Do futbolówki doszedł Czarnik i głową zdobył drugiego gola. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Zimnal. Piłka po jego uderzeniu przeleciała nad murem i znalazła drogę do siatki. W drugiej połowie wynik się nie zmienił.

– Wiedzieliśmy o tym, że klub z Rajska dokonał sporych wzmocnień. Jechaliśmy jednak na boisko rywala powalczyć o jeden punkt. Zrobiliśmy tyle, ile mogliśmy. Cofnęliśmy się na 30 metrów. Pozwalaliśmy gospodarzom konstruować akcje oskrzydlające. Czekaliśmy na kontry. Dwie z nich zakończyły się strzeleniem gola. Niestety nie udało nam się zatrzymać przeciwników przy stałych fragmentach gry. Nie podobała mi się natomiast praca sędziów – powiedział Jarosław Chowaniec, grający trener Iskry Brzezinka.

– Byliśmy zespołem lepszym. Kilka sytuacji sobie stworzyliśmy, ale ich nie wykorzystaliśmy. Nie ustrzegliśmy się błędów, które kosztowały nas trochę nerwów. Rywal postawił nam trudne warunki – powiedział Grzegorz Pławny.

Sobota 15 sierpnia LKS Rajsko – Iskra Brzezinka 3:2 (3:2)
Bramki: 1:0 Czarnik (8.), 1:1 Linczowski, 1:2 Sergiel, 2:2 Czarnik (35.), 3:2 Zimnal (45+).

LKS Rajsko: Kołacz – Knapik, Mateusz Mędrysa, Jędrusik, Zimnal – Czarnik, Janeczko (75.Wanat), Bąk (87. Gacki), Ryś (czerwona w konsekwencji dwóch żółtych) – Jasiński (55. Hankus), Janusik (55.Opala). Trener: Grzegorz Pławny.

Iskra Brzezinka: Baruś – Rogala, Koczur (czerwona, w konsekwencji dwóch żółtych), Jarosław Chowaniec, Wrona – Sołtysik, Rymek (75. Szafran), Nowak, Linczowski (35. Rusinek), Krzemień – Sergiel. Trener: Jarosław Chowaniec.