Iskra kontynuuje swoją passę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 maja 2021 06:48

Iskra wygrała na wyjeździe z LKS Poręba Wielka 5:0. Drużyna z Brzezinki nadal nie straciła żadnego punktu w sezonie.

W 5. minucie akcję lewą stroną przeprowadził Wojtaszak. Zawodnik Iskry wrzucił piłkę w pole karne. Piłkę  do siatki skierował jednak obrońca LKS Poręba Wielka. W 18. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się D. Skiernik. W 24. minucie Krzemień dograł do Wojtaszaka. Ten minął dwóch obrońców  i uderzył wprost w bramkarza. Wojtaszak  miał jednak szczęście, bo piłka trafiła pod jego nogi. Ten leżąc strzelił na 0:3.

W 39. minucie było 0:4. Drobisz zagrał prostopadłą piłkę do Krzemienia.  Zawodnik Iskry nie zmarnował sytuacji jeden na jeden. W 79.minucie w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Najlepiej w nim odnalazł się Sergiel.

,,Przyjechała do nas drużyna dobrze poukładana taktycznie. W pierwszej połowie zaskoczyli nas zaangażowaniem. Popełniliśmy błędy w obronie, które nie powinny się zdarzyć nawet w tej klasie rozgrywkowej. Pierwsze dwa gole nas trochę podłamały. W drugiej odsłonie zagraliśmy już lepiej. Duże znaczenie miało nasze nastawienie przed meczem” – powiedział Krzysztof Ryś, grający członek zarządu LKS Poręba Wielka.

,,Drużyna zrealizowała wszystkie założenia. Mieliśmy taki plan, by schodząc do szatni mieć komfort  w postaci przewagi kilku bramek. W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika. W drugiej również przeważaliśmy’ – powiedział Rafał Skrzypek grający trener Iskry Brzezinka.

Sobota 8 maja LKS Poręba Wielka – Iskra Brzezinjka 0:5 (0:4)
Bramki: 0:1 gol samobójczy (5.), 0:2 D. Skiernik (18.), 0:3 Wojtaszak (24.), 0:4 Krzemień (39.), 0:5 Sergiel (79.)

LKS Poręba Wielka: Dźwigoński, Szczerbowski, Krzysztof Ryś (46. Oczkowski), Konrad Ryś (46. Kornaś), Mus, P. Sporysz, R. Sporysz, Mączka (68. Stefański), Węglarz, Szwed, Żydzik (55. Widła). Trener: Damian Pałamarczuk.

Iskra Brzezinka:  Baruś (46. Nowak), Czarnik, Koczur, Gąsiorek, Płatek (65. Mika), Drobisz (70. Skibicki), Skrzypek (46. Sergiel), Wojtaszak, Krzemień (60. Nagi), Scąber, D. Skiernik. Trener: Rafał Skrzypek.