Granie długich piłek dało gospodarzom remis

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 kwietnia 2019 12:46

KS Chełmek zremisował w Żarkach z miejscowym LKS 2:2. Obie drużyny grały często długie podania, co nie wpłynęło pozytywnie na widowisko.
W 4. minucie jeden z zawodników gospodarzy zagrał za linię obrońców. Gaudyn na raty pokonał bramkarza klubu z Chełmka. Goście wyrównali w 15. minucie. Dośrodkowywał Kaleta. Gola strzałem głową zdobył Psioda. W 64. minucie Żegleń w polu karnym wymanewrował jednego defensora drużyny przeciwnej i oddał precyzyjne uderzenie na dalszy róg. W 79. minucie przyjezdni ponownie doprowadzili do remisu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Hankus, który bardzo dobrze zachował się w zamieszaniu podbramkowym.

,,Rywal grał w zasadzie tylko długimi podaniami. Moi podopieczni nie potrafili się przeciwstawić takiemu sposobowi gry” – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

Sobota 30 marca LKS Żarki – KS Chełmek 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Gaudyn (4.), 1:1 Psioda (15.), 2:1 Żegleń (64.), 2:2 Hankus (79.)

LKS Żarki: Kaniaburka, Glistak (88. Osadziński), Szafran (86. Patyk), Jesionowski, Saternus,  Gucik, Przebinda, Horawa, Kurzak, Żegleń, Gaudyn (65. Majka). Trener: Robert Saternus.

KS Chełmek: Żołneczko: Wykręt, Kantek, Chylaszek, Pędrys, Nędza, Sermak, Sidor (61. Żyła), Kaleta, Psioda (67. Witoń), Hankus. Trener: Paweł Obstarczyk.