Gra skrzydłami mocną stroną Pulsu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 maja 2021 09:07

Puls Broszkowice wygrał u siebie z Orłem Witkowice 5:3. Cztery bramki gospodarzy wpadły w bardzo podobny sposób.

Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku.

Wynik otworzyli przyjezdni. W 11. minucie Janeczko wykonywał rzut wolny. Po jego strzale z 17 metrów piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki. W 29. minucie Janeczko przeprowadził indywidualną akcję. Zakończył ją precyzyjnym strzałem na dalszy róg. Piłka skozłowała przed bramkarzem, co utrudniło jego interwencje.

W 48.  Żak pokonał bramkarza strzałem  z 20 metrów. Kolejne cztery bramki padały w taki sam sposób. Po dobrej akcji na skrzydłach piłka była zagrana w  pole karne, a tam napastnik skutecznie wykańczał akcję.

W 61. minucie wrzucał S. Krompiec, a gola zdobył Michał Barciak. W 77. minucie Michał Barciak asystował a na listę strzelców wpisał się Waliczek. W 82. minucie z bocznej strefy zagrał Michał  Barciak. Akcję wykończył Tobik. Pięć minut później padł piąty gol dla Pulsu.  Znów asystował młodszy brat Barciak i tym razem gola zdobył Tobik. W doliczonym czasie gry przyjezdni zdobyli trzeciego gola.

„W pierwszej połowie lekką przewagę posiadali goście. Potwierdzili to dwoma zdobytymi golami. W drugiej połowie przeprowadziliśmy korekty w składzie. Zmieniliśmy ustawienie i zaczęliśmy grać wręcz koncertowo. Narzuciliśmy wysokie tempo, które wytrzymaliśmy. Bardzo dobrze radziliśmy sobie na skrzydłach” – powiedział Jakub Jonczyk, grający trener Pulsu Broszkowice.

„Mieliśmy swoje sytuacje, ale brakło nam zamknięcia. Uczymy się na błędach. Jeśli je poprawimy, to doskoczymy do czołówki” – powiedział Patryk Grocholski z Orła Witkowice.

Środa 19 maja Puls Broszkowice – Orzeł Witkowice 5:3
Bramki: 0:1 Janeczko (11.), 0:2 Janeczko (29.), 1:2 Żak (48.), 2:2 Michał Barciak (61.), 3:2 Waliczek (77.), 4:2 Tobik (82.), 5:2 Tobik (87.), 5:3 Jasiński (90+)

Puls Broszkowice: Strzelecki, S. Krompiec, Marcin Barciak, Kumor, Michalec, Waliczek (85. Bagaziński), Jończyk (46. Żak), Ł. Kumor (62. M. Wanat), J. Wanat (55. Szewczuk), Michał Barciak, Wykręt (46. Tobik). Trener: Jakub Jończyk.

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Jedliński, Mitoraj (74. Jekiełek), Sapeta (74. Achinger), Szypuła, Wandor (83. Daniel), Walus,  Hankus, Jasiński, Bąba (87. Ochman), Janeczko. Trener: Marcin Juraszek.