Górnik zagrał dobrze, ale ostatecznie wygrał lider

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 czerwca 2022 06:41

Górnik Brzeszcze przegrał na wyjeździe w Kalwarii Zebrzydowskiej z liderem Ligi Okręgowej 1:2.

W 9. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Pojedynek główkowy wygrał Matys. Piłka trafiła do Kawczaka, który uderzył precyzyjnie lewą nogą z 16 metra. W 22. minucie w zamieszaniu podbramkowym również lewą nogą uderzył Oleksy. W 58. minucie gospodarze przeprowadzili kontrę. Po wrzutce kolegi z drużyny ze środka mocno pod poprzeczkę strzelił Kosowski.

,,Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych. Mamy sporo zastrzeżeń do pracy sędziego. Między innymi nie podyktował naszym zdaniem ewidentnego karnego na K. Jędrusiku” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

Sobota 28 maja Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Górnik Brzeszcze 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Kawczak (9.), 1:1 Oleksy (22.), 2:1 Kosowski (58.)

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska: Guguła, Saichuk, Godawa, Skrzypiec, Frączek, Habrzyk, Sermak, Kosowski (60. Rupa, czerwona za dwie żółte), Oleksy (90+ Anioł), Waga (62. Kołodziej), Kryjak (68. Paździorko).

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Baraniak, K. Jędrusik, D. Jędrusik, Salepa (55. Kozieł), Sojka, Czerwik, Kawczak (75. Krężel), Piwowar, Matys (75. Kojm), Senkowski (80. Stachańczyk). Trener: Wojciech Włodarczyk.