Górnik wywiózł trzy punkty z Witkowic

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 października 2018 07:56

Górnik Brzeszcze wygrał w Witkowicach z Orłem 4:3.

W 29. minucie Michalik zagrał ze środka boiska na lewe skrzydło. Tam Piwowar zaatakował i dograł futbolówkę wzdłuż bramki. Formalności dopełnił Baraniak. W 35. minucie Michalik, Czerwik i Piwowar przeprowadzili trójkową akcję. Skuteczny strzał na bliższy róg. Goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Strzelec drugiego gola skonstruował akcję z Michalikiem. Ten ostatni dograł do Sojki. Trener trampkarzy w Górniku i dzieci w Champions Oświęcim zaprezentował dobry strzał z woleja.

Na początku drugiej odsłony do głosu doszedł Orzeł. Adamus zamknął akcję Bąby strzałem z pięciu metrów pokonał bramkarza.

W 59. minucie drużyna z Witkowic doszła rywala na jedną bramkę. Jeden z obrońców wybił futbolówkę przed szesnastkę. Gołębiowski pokonał bramkarza strzałem tuż pod poprzeczkę. Kto wie, jak by się potoczyły losy wyniku, gdyby nie sytuacja z 63. minuty. Do futbolówki wrzuconej ze środka przez Żmudkę nie zdążył bramkarz. Piłka skozłowała przed golkiperem. Zimna krew zachował Piwowar, który strzałem głową skierował futbolówkę do bramki. W 79. minucie zawodnicy Orła wlali jeszcze nadzieję w serca swoich kibiców. W polu karnym zdaniem sędziego faulowany był Szypuła. Rzut karny wykorzystał Jasiński. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał Michalik z Górnika. Do końca spotkania wynik się jednak nie zmienił.

,, Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale rywal był dużo bardziej skuteczny. W drugiej mieliśmy przygniatającą przewagę’’- powiedział Szymon Śliwa, grający trener Orła Witkowice.

,,Do przerwy kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. W drugiej straciliśmy dwa gole i zrobiło się nerwowo. Do meczu zupełnie dla nas niepotrzebnie wkradły się emocje. W drugiej odsłonie mecz był brzydki. Rywale stosowali długie podania. Udało nam się jednak utrzymać zwycięstwo’’ – powiedział Wojciech Włodarczyk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa