Górnik wysoko wygrał z młodą drużyną

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 maja 2019 23:06

Górnik rozgromił młody zespół LKS Bulowice 8:0.

W 4. min Żmudka obsłużył dobrym podaniem Michalika, który nie miał problemów z wykończeniem akcji. W 16. minucie Sojka zagrał za linie obrońców. Michalik nie zmarnował okazji. W 42. minucie było 3:0. Strzelec dwóch poprzednich goli znów wpisał się na listę strzelców.

Kolejne bramki padały w drugiej połowie. W 47. minucie ten sam zawodnik zagrał do Piwowara. Piłkarz najpierw trafił piłką w słupek, a potem skutecznie dobił. Piątego gola zdobył Kiepura. Wykorzystał podanie wzdłuż bramki od Sojki.

W 62. minucie Kiepura podał prostopadle do Piwowara, który kolejny raz się nie pomylił. W 68. minucie gola strzałem głową zdobył Widuch.  W 75. minucie piłkarz Górnika trafił drugi raz w tym meczu.

,,Nasza dominacja nie podlegała dyskusji” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Gole traciliśmy po swoich błędach. Przeciwnik był zdecydowanie lepszy. Jesteśmy młodą drużyną. Dopiero się uczymy. Praca jednak owocuje. Widać progres. Duża w tym zasługa naszego trenera. Umie nas podbudować” – powiedział Jakub Matyszkowicz, zawodników LKS Bulowice.

Sobota 11 maja Górnik Brzeszcze – LKS Bulowice 8:0

Bramki: 1:0 Michalik (4.), 2:0 Michalik (16.), 3:0 Michalik (42.), 4:0 Piwowar (47.), 5:0 Kiepura (55.), 6:0 Piwowar (62.), 7:0 Widuch (68.), 8:0 Widuch

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka (60. Drabczyk), Salepa, Wrona, Czul (60. Gancarz), Piwowar, Baraniak, Sojka, Czerwik (52. Kiepura), Michalik, Widuch. Trener: Wojciech Włodarczyk.

LKS Bulowice: Matejko, Michalak, Matusiak, J. Wróbel, G. Wróbel, Waligórski, Piecha (46. Zaręba), Surma, Łuczak (46. Matyszkowicz), Mrzygłód, Handy (Leśnik). Trener: Marek Kudłacik.