Górnik wygrał z Orłem – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2021 07:09

Górnik wygrał na swoim obiekcie jako drużyna przyjezdna 4:1 i nadal jest liderem w A Klasie.

Od początku meczu grę prowadzili zawodnicy z klubu z Brzeszcz. Górnik potwierdził to golem na 1:0. Zawodnicy z klubu z gminy Brzeszcze rozklepali obronę Orła w 28. minucie. W końcowej fazie akcji piłkę do pustej bramki skierował Piwowar.

Zawodnicy Orła dwukrotnie byli bliscy strzelenia gola. W 39. minucie Janeczko wywalczył piłkę  w narożniku pola karnego, przewrócił się, lecz szybko wstał i podał futbolówkę Bąbie. Ten oddał jednak niecelny strzał. W 41. minucie Janeczko uderzył z pięciu metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki.

W 74. minucie z prawego skrzydła w pole karne wszedł K. Jędrusik. Zawodnik Górnika nie strzelał, tylko podał na lewą stronę do Bartuli, który uderzył skutecznie. Futbolówka wpadła do siatki przy słupku. W kolejnej akcji Jasiński dobił strzał kolegi z zespołu i zdobył gola kontaktowego.

W 78. minucie Brańka wykorzystał błąd Kudłacika. Odebrał mu futbolówkę i skierował do pustej bramki. W 82. minucie K. Jędrusik po dośrodkowaniu wyprzedził bramkarza i strzałem głową ustalił wynik spotkania.

,,W pierwszej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą. W drugiej odsłonie gra się trochę otworzyła, ale przypieczętowaliśmy wygraną. Rywal miał swoje sytuacje i mogli nam zagrozić. Był to nasz pierwszy mecz ligowy po długiej przerwie, więc jestem zadowolony z naszej postawy”- powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Jestem zawiedziony postawą swojej drużyny w pierwszej połowie. Nie zostawili serca na placu gry. W drugiej odsłonie zagraliśmy odważniej. Moi zawodnicy grali z dużym zaangażowaniem. Popełniliśmy niestety błędy indywidualne, które kosztowały nas porażkę. Nie ustrzegłem się ich i ja. Ten mecz pokazał, że jeszcze sporo nam brakuje do czołówki. Miały na to wpływ to, że musieliśmy trenować na sztucznych boiskach, sytuacje związane z Covid 19, stan  naszego boiska i nie zawsze dobra frekwencja na treningach” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła Witkowice.

Sobota 24 kwietnia Górnik Brzeszcze – Orzeł Witkowice 4:1 (1:0) Mecz w Brzeszczach, ale gospodarzem Orzeł.

Bramki: 1:0 Piwowar (28.), 2:0 Bartula (74.), 2:1 Jasiński (74), 3:1 Brańka (77.), 4:1 K. Jędrusik (82.)

Górnik Brzeszcze: Wielgus, Kozieł, D. Jędrusik, W. Walus, Żmudka, Stachańczyk (58. Baraniak), Czerwik, Sojka, Piwowar (66. Brańka), Michalik (54. K. Jędrusik), Kawczak (Bartula). Trener: Wojciech Włodarczyk.

Orzeł Witkowice: Kudłacik, D. Walus (54. Mitoraj), Kruk, Kawończyk, Jedliński (68. Jekiełek), Szypuła, Hankus (79. Juras), Bąba, Janeczko, Wandor (62. Achinger), Jasiński). Trener: Marek Kudłacik.