Górnik wygrał w Polance Wielkiej. Duży w tym udział Marka Sojki

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 września 2019 16:15

Górnik Brzeszcze wygrał w Polance Wielkiej ze Strumieniem 3:1. Przyczyniły się do tego  ładne gole Sojki.

W 25. minucie po rzucie wolnym jeden z zawodników piłkę przyjął Drabczyk i wycofał ją Sojce. Ten oddał ładny i skuteczny strzał z  pierwszej piłki. W 53. minucie Czerwik zagrał z  lewego skrzydła do Piwowara. W Zawodnik Górnika zszedł z futbolówką do środka i oddał strzał w samo okienko.  W 59. minucie Gałgan zagrał do Brzezińskiego, a ten znalazł sposób na bramkarza. W 71. minucie z lewej strony boiska. Sojka kolejny raz zdobył efektownego gola. Tym razem strzelił z 20 metrów.

,,Do 15. minuty przeważaliśmy i graliśmy bardzo dobrze. Szkoda tego okresu. W drugiej połowie się otworzyliśmy, co wykorzystał przeciwnik. Popełniliśmy zbyt dużo bramek, szczególnie w drugiej połowie” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Do 20. minuty przeważał przeciwnik. Dużo zmienił strzelony przez nas gol. W drugiej połowie zdecydowanie przeważaliśmy. Mogliśmy wygrać wyżej, bo mieliśmy ku temu okazje” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 14 września Strumień Polanka Wielka – Górnik Brzeszcze 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Sojka (25.), 0:2 Piwowar (53.), 1:2 Brzeziński (59.), 1:3 Sojka (71.)

Strumień Polanka Wielka: Kozieł, Herma (Karpiel), Trawkowski, Knapik, Drabczyk, Opala, Hamerski, Brzeziński, Gałgan (Kawczak), Boba (Borowczyk), Łukaszczyk. Trener: Łukasz Jasek.

Górnik Brzeszcze: Niesyto, Lis, Kozieł, Walus, Baraniak (80. Kojm), Smółka (65. Baran), Piwowar, Sojka, Czerwik, Drabczyk (60. Michalik), Wójcik (75. Stachańczyk). Trener: Wojciech Włodarczyk.