Górnik rozgościł się w gnieździe Orła

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 listopada 2017

Górnik Brzeszcze wygrał na wyjeździe z Orłem Witkowice 5:2.

Pierwsi w tym spotkaniu z goli cieszyli się przyjezdni. Po prostopadłym podaniu Senkowskiego gola zdobył Janik. Później Sojka zagrał do Widucha, a ten wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem klubu z Witkowic.

Zawodnicy Orła nie poddali się po stracie dwóch goli. W  30. minucie prawym skrzydłem zaatakował Jekiełek. W końcowej fazie akcji podał po ziemi do Hankusa. Piłkarz Orła oddał precyzyjny strzał z pierwszej piłki. Gospodarze wyrównali w 35. minucie. „Klepką” zagrali Tlałka i Ł. Konefał. Akcję strzeleniem  bramki zakończył Jekiełek.

To jednak koniec dobrych wiadomości dla kibiców zespołu z gminy Kęty. W 70.  minucie  po wrzutce Michalika gola głową zdobył Janik,. Swoje „dwa grosze” dołożyli jeszcze Senkowski po podaniu  Czerwika i Sojka, który przeprowadził akcję indywidualną.

– Mecz był wyrównany. O wyniku zdecydowała różnica w skuteczności. Szkoda, że u nas mocno zawodziła, bo szans mieliśmy wiele – powiedział Szymon Śliwa, grający trener Orła Witkowice.

–  W pierwszych 25 minutach kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Później oddaliśmy inicjatywę rywalowi i zrobiło się nerwowo.  Na szczęście zdołaliśmy opanować sytuacje – powiedział Damian Odrobiński, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 4 listopada Orzeł Witkowice – Górnik Brzeszcze 2:5
Bramki: 0:1 Janik, 0:2 Widuch, 1:2 Hankus (30.), 2:2 Jekiełek (35.), 2:3 Janik, 2:4 Senkowski, 2:5 Sojka

Składy:
Orzeł Witkowice: Foryś, Mitoraj (80. Janas), Łysoń, Śliwa, Achinger, Jekiełek (65. Bryja), Tlałka, Hankus, Ł. Konefał, Gołębiowski, Jasiński (82. Bąk).  Trener: Szymon Śliwa.

Górnik Brzeszcze: Kołodziej – Drabczyk, Lis, Żmuda, Walus (85. Piwowar) – Czerwik, Sojka, Widuch (89. Surzyn), Brańka (46. Michalik), Senkowski, Janik (80. Witasik). Trener: Damian Odrobiński.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa