Górnik przypieczętował sukces w końcówce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 października 2020 22:34

Górnik wygrał u siebie z Sygnałem Włosienica 3:0. Bramki zdobyli K. Jędrusik (dwie) i Salepa.

W 49. minucie D. Jędrusik zagrał ze środa ze swojej połowy do Widucha. Ten wrzucił piłkę do Czerwika, który ją przyjął i wycofał do K. Jędrusika. Mocny punkt Górnika uderzył po ziemi prawą nogą. W 83. minucie  akcję prawym skrzydłem przeprowadził Żmudka. W jej końcowej fazie podał do Czerwika. Zawodnik klubu z Brzeszcz podał z pierwszej piłki do K. Jędrusika, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 85. minucie Czerwik przerzucił piłkę ze środka boiska na prawą stronę do Salepy. Piłkarz zszedł w kierunku bramki i uderzył precyzyjnie na prawy róg bramki.

,,Drużyna z Włosienicy stanęła na 16 metrze i tylko się broniła. W zasadzie nie zagroziła nam. Po przerwie zmieniliśmy taktykę. To pomogło. Po strzeleniu gola na 1:0 na boisku zrobiło się więcej miejsca i grało nam się łatwiej. Mogliśmy wygrać wyżej. Rywal w drugiej połowie opadł z sił” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,W tym meczu postawiliśmy na defensywę. Dopóki starczyło nam sił, wynik był bezbramkowy. Ciężkie warunki do gry i grząskie boisko nie ułatwiało nam zadania” – powiedział Tomasz Stachura, członek zarządu Sygnału Włosienica..

Sobota 17 października Górnik Brzeszcze – Sygnał Włosienica 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 K. Jędrusik (49.), 2:0 K. Jędrusik (83.), 3:0 Salepa (85.)

Składy:
Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Kozieł, D. Jędrusik, Walus, Widuch (75. Drabczyk), Baraniak (65. Żmudka), Sojka, Czerwik, K. Jędrusik *86. Stachańczyk), Kawczak (65. Salepa). Trener: Wojciech Włodarczyk.

Sygnał Włosienica: S. Stachura, Walczak, Mędrysa, Ludwinek, Ligus (Pacyga), K. Stachura, Paszek, Korwin (Grubka), Gaweł (Augustyn), Mondry (Chowaniec), Yedynak. Trener: Damian Pałanarczuk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa