Górnik przerwał passę Niwy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 września 2021 19:53

Niwa przegrała w Brzeszczach z Górnikiem 1:3. To pierwsza strata punktowa w tym sezonie zespołu z Nowej Wsi.

Pierwszą połowę wygrali przyjezdni. Strzał z szesnastu metrów oddał Miłoń. W 35. minucie po rykoszecie piłka wpadła do siatki.

W 60. minucie Kawczak podał do Brańki, a ten znalazł sposób na bramkarza. W 68. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Czerwik. W 77. minucie prawą stroną zaatakował Brańka. W końcowej fazie swojej akcji wrzucił piłkę w pole karne. Tam bardzo dobrze zachował się Piwowar.

„W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Po naszym błędzie straciliśmy bramkę. Od około 50. minuty zaczęliśmy przeważać.  Poskutkowało to trzema golami. Bardzo nas cieszy to, że urwaliśmy punkty liderowi” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

„Pierwsza połowa nie zapowiadała porażki. W miarę kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Początek drugiej połowy był też dobry w naszym wykonaniu. Rywal był jednak lepiej dysponowany fizycznie i bardziej zdeterminowany, więc przejęli inicjatywę. Myślę, że bardziej zależało im na zwycięstwie i zdobyli trzy punkty zasłużenie” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 25 września Górnik Brzeszcze – Niwa Nowa Wieś 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Miłoń (35.), 1:1 Brańka (60.), 2:1 Czerwik (68.), 3:1 Piwowar (77.)

Składy:
Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Walus, K. Jędrusik, Baraniak, Czerwik, Sojka, Kawczak (70. Kozieł), Piwowar (90. Stachańczyk), Brańka (80. Żmuda), Gancarz. Trener: Wojciech Włodarczyk.

Niwa Nowa Wieś: Korzec, Stawowczyk, Mateja, Matejko, Gardyński (32. Zwaryczuk), Miłoń (68. Pękala), J. Brzazgacz (70. K.  Brzazgacz), Nycz, Matusz, Chrapek, Piskorek. Trener: Michał Matejko.

 

Zobacz również:

Piłkarski weekend w eFO – TABELE

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .