Górnik i Babia Góra podzieliły się punktami

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 września 2022 12:45

Górnik Brzeszcze zremisował na swoim obiekcie z Babią Górą Sucha Beskidzka 3:3.

W 16. minucie przyjezdni wykorzystali błąd defensywy gospodarzy. Skuteczny strzał po ziemi oddał Starowicz. W 41. minucie Burliga doszedł do wybitej przez obrońców piłki i strzałem z 13 metra skierował ją w okienko.

Później gola stykowego zdobył Piwowar. Po wrzutce kolegi z drużyny z prawego skrzydła pokonał golkipera strzałem po ziemi. W 48. minucie było 2:2. Po rzucie wolnym K. Jędrusika w polu karnym wytworzyło się zamieszanie, w którym najlepiej  odnalazł się Kojm.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul. Jego skutecznym egzekutorem był Piwowar. Ostatecznie mecz skończył się remisem, bo dobrze na dalszy róg uderzył Łuczak.

„Pretensje możemy mieć sami do siebie, bo przy straconych golach popełniliśmy bardzo duże błędy” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

Sobota 10 września Górnik Brzeszcze – Babia Góra Sucha Beskidzka 3:3
Bramki: 0:1 Starowicz (16.), 0:2 Burliga (41.), 1:2 Piwowar, 2:2 Kojm (48.), 3:2 Piwowar rzut karny, Łuczak.

Skład Górnika Brzeszcze: Błazenek, Jędrusik, K. Żmuda, Wanat, Baraniak, Wysogląd, Piwowar, Krężel, Sojka, Kojm (62. Ochman), Matys (80. Stachańczyk). Trener: Wojciech Włodarczyk.