Górnik bogatszy o trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 września 2021 12:45

Górnik Brzeszcze wygrał na wyjeździe z LKS Żarki 2:0. Bramki zdobyli Sojka i Piwowar.

W 18. minucie po składnej akcji Sojka uderzył płasko z 16 metrów. Po rykoszecie piłka wpadła do siatki. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę padła druga bramka.

Na bramkę uderzył Piwowar

Piłka odbiła się od jednego z zawodników zespołu gospodarzy i wpadła do siatki. Gol został zaliczony jako samobójczy.

„Mogliśmy wygrać wyżej. Od początku meczu kontrolowaliśmy jego przebieg i spokojnie dowieźliśmy zasłużone zwycięstwo do końca” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

Sobota 18 września LKS Żarki – Górnik Brzeszcze 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Sojka (18.), 0:2 samobójczy (45)

Skład Górnika Brzeszcze: Błazenek, Baraniak, K. Jędrusik, Czerwik, Walus, Żmudka, Brańka (Stachańczyk), Piwowar (Żmuda), Kawczak (Bartula), Sojka, Matys