Gol Makucha dał Przeciszovii trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2021 20:13

Przeciszovia Przeciszów, czyli wicelider A Klasy wygrał 1:0 z Pulsem Broszkowice. Gola zdobył Makuch.

W 6. minucie po wrzutce Mycyka na bramkę uderzył Szafraniec. Na posterunku był Strzelecki. W 14. minucie sposobu na bramkarza Pulsu w  sytuacji sam na sam nie znalazł Baranowski. W 16. minucie piłka po strzale jednego z zawodników Pulsu trafiła w boczną siatkę.

Decydująca akcję meczu gospodarze przeprowadzili w 35. minucie. Wtedy to Baranowski zagrał prostopadle do Makucha, a ten wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem.

W 62. minucie  Prochownik świetnie obronił również bardzo dobry strzał z 16 metrów zawodnika Pulsu. W 88, minucie bramkę dwukrotnie starał się zdobyć Ł. Płonka. Pierwszy jego strzał obronił Strzelecki, a drugi był niecelny.

Drużyna Przeciszovii zadedykowała wygraną Arturowiu Serwatce, który podczas treningu doznał kontuzji.

,,Puls to doświadczona drużyna. Mądrze się broniła i szykowała na kontry. My nieźle rozgrywaliśmy, graliśmy skrzydłami, ale brakowało nam wykończenia. Cieszę się z trzech punktów w tym niełatwym meczu” – powiedział Łukasz Płonka, grający trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Wiedzieliśmy, gdzie jedziemy. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. W pierwszej połowie obie drużyny miały sytuacje bramkowe. W drugiej zmieniliśmy ustawienie na bardziej ofensywne. Z naszej postawy jestem zadowolony, bo graliśmy jak równy z równym. Bałem się tego, że będzie między nami przepaść, ale tak nie było. Zostawiliśmy na boisku dużo zdrowia. Jestem o spokojny o naszą przyszłość. Co do wyniku to mamy duży niedosyt. Można było ugrać więcej” – powiedział Jakub Jończyk, grający trener Pulsu Broszkowice.

Sobota 26 kwietnia Przeciszovia Przeciszów – Puls Broszkowice 1:0
Bramka: 1:0 Makuch (35.)

Przeciszovia Przeciszów: Prochownik (60. Flejtuch), Skrobacz, Mycyk, Szafraniec, Klimczyk, Żabiński, Makuch, M. Płonka (75. Ł. Płonka), Baranowski (65. Matla), Węgrzyn (80. M. Michałek), K. Michałek. Trener: Łukasz Płonka.

Puls Broszkowice: Strzelecki, Marcin Barciak, P. Kumor, Michalec, Szewczuk, S. Krompiec (75. J. Wanat), Jończyk, Ł. Kumor (65. M. Wanat), Waliczek, Wykręt (46. Tobik), Michał Barciak. Trener: Jakub Jończyk.