Gol Makucha dał Przeciszovii trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2021 20:13

Przeciszovia Przeciszów, czyli wicelider A Klasy wygrał 1:0 z Pulsem Broszkowice. Gola zdobył Makuch.

W 6. minucie po wrzutce Mycyka na bramkę uderzył Szafraniec. Na posterunku był Strzelecki. W 14. minucie sposobu na bramkarza Pulsu w  sytuacji sam na sam nie znalazł Baranowski. W 16. minucie piłka po strzale jednego z zawodników Pulsu trafiła w boczną siatkę.

Decydująca akcję meczu gospodarze przeprowadzili w 35. minucie. Wtedy to Baranowski zagrał prostopadle do Makucha, a ten wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem.

W 62. minucie  Prochownik świetnie obronił również bardzo dobry strzał z 16 metrów zawodnika Pulsu. W 88, minucie bramkę dwukrotnie starał się zdobyć Ł. Płonka. Pierwszy jego strzał obronił Strzelecki, a drugi był niecelny.

Drużyna Przeciszovii zadedykowała wygraną Arturowiu Serwatce, który podczas treningu doznał kontuzji.

,,Puls to doświadczona drużyna. Mądrze się broniła i szykowała na kontry. My nieźle rozgrywaliśmy, graliśmy skrzydłami, ale brakowało nam wykończenia. Cieszę się z trzech punktów w tym niełatwym meczu” – powiedział Łukasz Płonka, grający trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Wiedzieliśmy, gdzie jedziemy. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. W pierwszej połowie obie drużyny miały sytuacje bramkowe. W drugiej zmieniliśmy ustawienie na bardziej ofensywne. Z naszej postawy jestem zadowolony, bo graliśmy jak równy z równym. Bałem się tego, że będzie między nami przepaść, ale tak nie było. Zostawiliśmy na boisku dużo zdrowia. Jestem o spokojny o naszą przyszłość. Co do wyniku to mamy duży niedosyt. Można było ugrać więcej” – powiedział Jakub Jończyk, grający trener Pulsu Broszkowice.

Sobota 26 kwietnia Przeciszovia Przeciszów – Puls Broszkowice 1:0 
Bramka: 1:0 Makuch (35.)

Składy:
Przeciszovia Przeciszów: Prochownik (60. Flejtuch), Skrobacz, Mycyk, Szafraniec, Klimczyk, Żabiński, Makuch, M. Płonka (75. Ł. Płonka), Baranowski (65. Matla), Węgrzyn (80. M. Michałek), K. Michałek. Trener: Łukasz Płonka.

Puls Broszkowice: Strzelecki, Marcin Barciak, P. Kumor, Michalec, Szewczuk, S. Krompiec (75. J. Wanat), Jończyk, Ł. Kumor (65. M. Wanat), Waliczek, Wykręt (46. Tobik), Michał Barciak. Trener: Jakub Jończyk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .