Emocjonujący mecz w Łękach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 maja 2021 08:43

Soła wygrała z Solavią Grojec 4:3. To drugie z rzędu zwycięstwo klubu z Łęk w tej rundzie.

W 11. minucie Mroczek zagrał prostopadle między obrońców. Kubajczyk otworzył wynik spotkania. W 24. minucie zespół z Grojca stracił piłkę na 30 metrze. Przejął ją Hankus, wymanewrował obrońcę i wyrównał stan rywalizacji.

W 33. minucie po rzucie rożnym Hendzlika w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Dobrze odnalazł się  w nim  Tworek. Pokonał bramkarza strzałem z woleja.  W 54. minucie przyjezdni  wyrównali. Wymienili trzy podania w środku pola. Akcja zakończyła się długim podaniem i golem  Kubajczyka.  W 57. minucie jeden z zawodników Soły wyłożył piłkę za plecy obrońców do Hankusa, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Solavia jeszcze raz wyrównała. Wybijający pikę bramkarz nastrzelił Krężela, prezentując rywalom gola. W 88. minucie gospodarze mieli rzut karny. Strzał Żmudy obronił bramkarz.  W doliczonym czasie gry po wrzutce Żmudy gola strzałem głową zdobył Tworek.

,,Mieliśmy więcej z gry, ale popełniliśmy fatalne błędy w defensywie. Dwa razy daliśmy się zaskoczyć  długimi piłkami za obrońców, a raz błąd w przyjęciu popełnił Kowalczyk. Ogólnie jednak pochwalić za walk” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły Łęki.

,,To był wyrównany mecz. Sprawiedliwym wynikiem byłby remis. W końcówce rywal był skuteczniejszy” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 1 maja Soła Łęki – Solavia Grojec 4:3
Bramki: 0:1 Kubajczyk (11.), 1:1 Hankus (24.), 2:1 Tworek (33.), 2:2 Kubajczyk (54.), 3:2 Hankus (57.), 3:3 Krężel (81.), 4:3 Tworek (90.) Żmuda (Soła) nie wykorzystał rzutu karnego.

Soła Łęki: Jurzak, Zygmunt, Tworek, Kowalczyk (60. Kukiełka), Karnas, Wiktoruk, Hendzlik, Żmuda, Włoch (46. Wawrzyczek), Dziuga (65. Hendzlik), Hankus. Trener: Jarosław Płonka.

Solavia Grojec: Kołacz, Żebrak (65. Kozieł), D. Płonka, Goc, Gonszcz, Krężel, Wołek (75. Waluś), Mroczek, Borowczyk (70. Maksimow), P. Płonka, Kubajczyk. Trener: Daniel Płonka.