Dziesięć bramek w meczu w Witkowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 czerwca 2021 18:18

Orzeł Witkowice podejmował u siebie Zaborzankę Zaborzę. 6:4 wygrali gospodarze.

W 15. minucie Wandor otrzymał podanie od kolegi z drużyny, wymanewrował bramkarza i strzelił do pustaka. Dwie minuty później po kombinacyjnej akcji Jasińskiego z Wandorem gola zdobył ten drugi. W 25. minucie Góra otrzymał podanie od Semika i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. W 28. minucie w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem skutecznie na dalszy róg uderzył Góra.

Tuż przed przerwą Janeczko wykonywał rzut wolny. Jasiński nie doszedł do piłki, ale ta zmyliła wszystkich i wpadła bezpośrednio do bramki.  W 50. minucie po dośrodkowaniu Szypuły gola głową zdobył Wandor. W 52. minucie gola gola ładnym strzałem z 30 metrów zdobył Bąba. Wynik na 6:2 podwyższył Wandor. W 59. minucie wszedł z piłką w pole karne i skierował ją na dalszym rogu bramki.

W 75. minucie po wrzutce z prawego skrzydła kolegi z drużyny główkował Pest. Czwartą bramkę dla Zaborzanki zdobył Malik strzelając z dystansu.

,,To był radosny football. Kibicom na pewno mógł się podobać. Rywal zagrał bardzo ambitnie. Nas cieszą tylko punkty, ale takie mecze też trzeba przepchnąć ” – powiedział Adam Jarosz, kierownik Orła Witkowice.

W tym meczu naszą grę dało się oglądać. Dobrze wyglądaliśmy piłkarsko. Bolą błędy przy straconych golach i to że strzeliliśmy cztery gole na wyjeżdzie a wyjechaliśmy bez punktu” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Czwartek 3 czerwca Orzeł Witkowice -Zaborzanka Zaborze 6:4

Bramki: 1:0 Wandor.  (15.), 2:0 Wandor (17.)., 2:1 Góra (25.), 2:2 Góra (28.), 3:2 Janeczko (42.), 4:2 Wandor (50.), 5:2 Bąba (52.), 6:2 Wandor (59.), 6:3 Pest (75 ), 6:4. Malik

Orzeł Witkowice: Kudłacik  Jekiełek (55. Olszowski), Kruk (55. Bąba), Juras (74. Daniel) Hankus, Jedliński, Jasiński (50. Ochman), Wandor, Walus, Janeczko, Szypuła (61. Kawończyk)

Zaborzanka Zaborze: Kuleta(73. Kuleta), Jęczała (53. Kleczkowski), Gajewski (70. Gustowski), Malik, Gaweł, Ostrowski (46. Pest), Semik, Żywicki, Opala, Góra, Łach.