Dużo emocji w Grojcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 października 2020 01:17

Solavia Grojec zremisowała u siebie z LKS Piotrowice 3:3. Mecz był rollercoasterem emocjonalnym dla obu drużyn.

W 21. minucie po dalekim wyrzucie z autu Gonszcza gola głową zdobył Wołek. W 43. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Akcję przeprowadził S. Kozieł. Do odbitej piłki doszedł Witek. Przyjął futbolówkę i oddał precyzyjny strzał na bramkę.

W 62. minucie Piotr Frączek zagrał w polu karnym do P. Włocha. Strzelił precyzyjnie po ziemi na dalszy róg. W 73. minucie przyjezdni wyrównali. W sytuacji sam na sam z bramkarzem zdaniem sędziego faulowany przez D. Kołacza był grający prezes LKS Piotrowice. Dobrze z rzutu wolnego zza szesnastki uderzył po ziemi Klimczyk.

W 76. minucie rzut rożny wykonał Piotr Frączek. Gola zdobył jego brat Paweł. W 79. minucie gospodarze wyrównali. Skutecznie z 25 metrów rzut wolny wykonał Wołek.

,,Ten mecz był dla nas takim typowym mecze z serii z nieba do piekła, a potem do czyśćca. Sytuacje utrudniła nam czerwona kartka dla Kubajczyka. Cieszę się, że udało nam się wywalczyć ten punkt w takiej sytuacji”  – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

,,Przed remis brałbym w ciemno. Teraz czujemy niedosyt. Sam zmarnowałem dwie okazje sam na sam. Jednej nie wykorzystał też mój brat Maciej. Długo graliśmy z przewagą jednego zawodnika, Mogło być lepiej, ale też szanujemy ten punkt. Po serii porażek zanotowaliśmy dwa mecze bez porażki” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Sobota 24 października Solavia Grojec – LKS Piotrowice 3:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Wołek (21.), 2:0 Witek (43.), 2:1 P. Włoch (62.), 2:2 Klimczyk (73.), 2:3 Paweł Frączek (76.), 3:3 Wołek (79.)

Solavia Grojec: D. Kołacz, Chowaniec, Goc, Żebrak (35. S. Kozieł), B. Smolarek, Wołek, P. Płonka (72. Walus), Gonszcz, Kubajczyk, Witek (70. D. Płonka), Mroczek. Trener: Daniel Płonka.

LKS Piotrowice: Hałatek, M. Rogalski, Marsowicz, Włoch, S. Rogalski, Merta, Paweł Frączek, Antecki (70. Walkiewicz) Klimczyk, Włoch  (85. Maciej Frączek), Piotr Frączek. Trener: Jarosław Chowaniec.