Duża skuteczność Piskorka w Gromcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 maja 2021 13:02

Niwa Nowa Wieś grała dziś na boisku Nadwiślanina Gromiec, który jest wysoko w tabeli. 5:0 wygrał zespół z powiatu oświęcimskiego.

W 20. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Piskorek. Sam poszkodowany skutecznie uderzył z wapna. W 45. minucie Chrapek wszedł z piłką w szesnastkę i zagrał klepą z Mateją. Na listę strzelców wpisał się były zawodnik między innymi Podbeskidzia i Lecha.

W 66. minucie Piskorek pokonał bramkarza strzałem z bocznego sektora. W 77. minucie po zagraniu w strefę środkową Dokudowca gola ponownie zdobył Piskorek. Strzelec gola numer jeden, trzy i cztery trafił jeszcze raz. W 80. minucie wykorzystał dogranie Chrapka.

„Mecz toczył się pod nasze dyktando. Rywal miał swoje sytuacje, ale my nie daliśmy sobie zrobić krzywdy. Mieliśmy przewagę i wygraliśmy zasłużenie” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Środa 26 maja Nadwiślanin Gromiec – Niwa Nowa Wieś 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Piskorek (20.), 0:2 Chrapek (45.), 0:3 Piskorek (66.), 0:4 Piskorek (77.), 0:5 Piskorek (77.)

Nadwiślanin Gromiec: Księżarczyk, Grzywa,  Kaszuba (55. Chandzlik), Chylaszek (71. Mędrzyk), Szlęzak, Pactwa, Zmarzły, Boratyński (82. Pawela), Stefański, Ryska (11. Patyk, 16. Rybak), Palka.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Holewa, Matusz, Nycz, Matejko (75. Deska), Mateja, Piskorek, Gardyński (Zwaryczuk), Miłoń (70. Dokudowiec), Chrapek, Stawowczyk (55. Pękala). Trener: Michał Matejko.