Drużyna sprezentowała byłemu prezesowi trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 maja 2021 07:42

LKS Piotrowice wygrał u siebie z Orłem Witkowice 2:1. Stało się to w dniu urodzin Piotra Frączka, byłego prezesa a obecnie członka zarządu gospodarzy.

W 3. minucie Paweł Frączek zagrał ze środka. Do piłki doszedł S. Rogalski i oddał ładny dla oka strzał z 16 metra. W 80. minucie jeden z zawodników LKS Piotrowice zagrał przed pole karne do Miętki. Ten wymanewrował Kudłacika i skierował piłkę do pustej bramki. W 88. minucie przyjezdni przeprowadzili składną akcję. Janeczko podał do Bąby. Doświadczony zawodnik trafił na 2:1.

,,Mogliśmy wygrać wyżej, ale nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Było to zasłużone zwycięstwo i miły prezent na urodziny” – powiedział Piotr Frączek, grający członek zarządu LKS Piotrowice.

,,Jesteśmy takimi piłkarskimi Robin Hoodami. Postawiliśmy się drużynom z czołówki, a oddaliśmy punkty słabszym. Muszę przyznać, że gospodarze byli bardziej zaangażowani w grę. Piłkarsko moja drużyna nie jest przygotowana do walki o wyższe cele niż środek tabeli. Przede wszystkim  musimy być bardziej skoncentrowani” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła Witkowice.

Sobota 8 maja LKS Piotrowice – Orzeł Witkowice 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 S. Rogalski (3.), 2:0 Miętka (80.), 2:1 Bąba (89.)

LKS Piotrowice: Figura, M. Rogalski, Marsowicz, Włoch, Klimczyk (70. Kościelnik), Piotr Frączek, Paweł Frączek, Maciej Frączek, S. Rogalski, Hałatek (80. Miętka), Kocoń. Trener: Jarosław Chowaniec.

Orzeł Witkowice: Kudłacik, Kawończyk (64. Jekiełek), Kruk, Walus, Hankus, Szypuła, Jedliński, Wandor (78. Mitoraj) Bąba, Janeczko, Jasiński. Trener: Marek Kudłacik.