Drugą kolejkę rozpoczęli w piątek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 sierpnia 2021 19:41

Zgoda Malec wygrała w meczu wyjazdowym z LKS Piotrowice 7:0. Mecz przełożono z powodu wyjazdów urlopowych zawodników gospodarzy.

W 12. minucie Sokół dośrodkował lewą nogą z prawego skrzydła. Oczkowski oddał precyzyjny strzał z 11 metra. W 29. minucie Jaromin otrzymał prostopadłe podanie od Sokoła, wszedł w pole karne i zagrał wzdłuż szesnastki do Kowalskiego, który dopełnił formalności. W 33. minucie Tomala podał do Oczkowskiego.

Były zawodnik Teamu Sportu Hejnału przyjął piłkę i skierował ją do bramki obok słupka.

W 51. minucie było 0:4

Z prawego skrzydła zagrał Sokół. Żmuda przekazał futbolówkę  Kowalskiemu, a ten zdobył gola. W 64. minucie Kowalski otrzymał piłkę od Tomali i po koźle pokonał bramkarza strzałem na bliższy róg.

W 84. minucie Oczkowski wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem po zagraniu prostopadłym Żmudy. W 87. minucie Jaromin ustalił wynik spotkania.

„Mieliśmy bardzo wąską kadrę. Dobrze, że udało nam się przełożyć mecz, bo w sobotę byłoby nas mniej” – powiedział Piotr Frączek, grający członek zarządu LKS Piotrowice.

„Bałem się tego meczu, bo za mojej kadencji Zgoda w Piotrowicach nie wygrała. Ciśnienie zeszło ze mnie po meczu. Mieliśmy przewagę i byliśmy kadrowo lepsi. Cieszy mnie to zwycięstwo. Do takiej gry, jaką bym chciał brakuje nam jednak jeszcze sporo” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Piątek 21 sierpnia LKS Piotrowice – Zgoda Malec 0:7 (0:3)
Bramki: 0:1 Oczkowski (12.), 0:2 Kowalski (29.), 0:3 Oczkowski (33.), 0:4 Kowalski (51.), 0:5 Kowalski (64.), 0:6 Oczkowski (84.), 0:7 Jaromin (87.)

LKS Piotrowice: Figura, Koczur, Paweł Frączek, Kościelnik, Szostak, Kuwik, Maciej Frączek (70. Piotr Frączek), Klimczyk, Wróbel, Zając, Hałatek. Trener: Jarosław Chowaniec.

Zgoda Malec: Zieliński, S. Drebszok, Lekki, Tarashuk, Tomala, Kowalski, K. Drebszok, Sokół, Jaromin, Łukasik. Trener: Andrzej Tomala.