Dobry początek sezonu LKS Poręba Wielka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 sierpnia 2015 23:13

LKS Poręba Wielka wygrał w Broszkowicach z Pulsem 2:1. Zawodnicy trenowani przez Łukasza Zawadzkiego mają na swoim koncie komplet punktów.

W 3. minucie kibice obejrzeli pierwszego gola. Hermyt zagrał na dalszą odległość do Grubki, a ten strzałem głową pokonał Ryszkę. Goście podwyższyli prowadzenie w drugiej połowie. W 70. minucie dobrą akcję przeprowadził Starzyk. Piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do siatki. Doszedł do niej Wasztyl i skutecznie dobił. Gospodarzy w tym spotkaniu stać było tylko na strzelenie jednego gola. Rzut wolny z 25 metrów wykonywał Żak. Bramkarz strzał obronił, ale wobec poprawki S. Krompca był bezradny.

– W pierwszej połowie goście byli lepsi. W drugiej dążyliśmy do wyrównania. W tej części gry spotkanie było wyrównane. Był to twardy i zacięty mecz – powiedział Piotr Żak, grający trener Pulsu Broszkowice.

– Wymęczyliśmy to zwycięstwo. Punkty mnie cieszą, a gry lepiej nie komentować – powiedział Łukasz Zawadzki, trener LKS Poręba Wielka.

Sobota 22 sierpnia Puls Broszkowice – LKS Poręba Wielka 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Grubka (3.), 0:2 Wasztyl (70.), 1:2 S. Krompiec (85.)

Puls Broszkowice: Ryszka – Wanat (46. Adamczyk), Kumor, Opitek, Radzik – Michalec, Kubisty (70. Odrobina), Waliczek, Piwowarski (65. Żak) – Włoch (80. Olkusznik), S. Krompiec. Trener: Piotr Żak.

LKS Poręba Wielka: P. Sporysz – Ryś (46. Krawczyk), Stachura, P. Starzyk (60. Zawadzki), Hermyt, Wasztyl, Żmuda (70. Paluch), Herma, Tomczyk – M. Starzyk, Grubka. Trener: Łukasz Zawadzki.