Derby gminy Kęty dla Orła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 czerwca 2021 17:32

W Witkowicach odbył się mecz derbowy Orła z LKS Bulowice. Wygrali gospodarze 5:2.

W 18. minucie Janeczko otrzymał podanie od Wandora i skierował piłkę na dalszy róg. W 30. minucie bramkarz obronił strzał Wandora. Jasiński skierował ją do pustej bramki. W 39. minucie było 3:0. Wandor strzelił tego gola wślizgiem.

W 48. minucie Jasiński zdaniem sędziego był faulowany w polu karnym. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny. W 60. minucie Hankus podwyższył na 5:0 strzałem z 20 metrów. W końcówce dwa gole strzelili przyjezdni. Po wrzutce kolegi z drużyny S. Handy wykorzystał błąd bramkarza i z bliska skierował futbolówkę do siatki. Później Surma precyzyjnie wykonał rzut wolny. Piłka przeleciała obok muru i wpadła do bramki pod poprzeczką.

„Przez dłuższy czas dominowaliśmy na boisku. Później zdarzył mi się błąd i straciliśmy gola na 5:1. Chciałbym pochwalić rywali za to, że mimo tego, że było 5:0 grali do końca. Nie zmienia to jednak faktu, że prowadziliśmy grę” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła Witkowice.

„Przeciwnik nas zdominował. Nie mieliśmy nic do powiedzenia” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

Sobota 29 maja Orzeł Witkowice – LKS Bulowice 5:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Janeczko (18.), 2:0 Jasińaki (30.), 3:0 Wandor (39.), 4:0 Jasiński (48.), 5:0 Hankus (60.), 5:1 S. Handy, 5:2 Surma

Orzeł Witkowice: Kudłacik, Kruk, Jedliński (78. Jekiełek), Mitoraj, Wandor (69. Bąba), Szypuła,  Achinger (81. Kawończyk), Juras (76. Olszowski), Hankus, Jasiński (72. Ochman), Janeczko. Trener: Marek Kudłacik.

LKS Bulowice: Hrapkowicz, Lechowicz, Zwinczak (70. Wysmołek), Sobala, Łysoń, Matusiak, Wandzel, Surma, Dzugaj, S. Handy, Michalak (60. Nalborczyk). Trener: Piotr Sobala.