Derby gminy Przeciszów na remis

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 września 2019 12:34

Przeciszovia Przeciszów zremisowała na swoim boisku z LKS Piotrowice 2:2. Bardziej zadowolenie z tego wyniku są przyjezdni.

Pierwszy gola padł przed przerwą. W 43. minucie gospodarze krótko rozegrali rzut wolny. Dośrodkowywał Pawela, a uderzał Serwatka. Piłka odbiła się od słupka przy dłuższym rogu i wpadła do siatki.

W 60. minucie goście wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego precyzyjnie głową uderzył S. Rogalski. W sobotę w LKS Piotrowice gole strzelali zmiennicy. W 75. minucie Masłowski odebrał futbolówkę i zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 90. minucie sędzia zarządził rzut karny. Wykorzystał go Semik.

,,Przy wyniku 1:0 mogliśmy zamknąć mecz. Prowadziliśmy grę i mieliśmy przewagę w posiadaniu, ale nie podwyższyliśmy prowadzenia, Później przeciwnik wykorzystał nasze dwa błędy indywidualne i zrobiło się nerwowo. Jesteśmy niezadowoleni z tego wyniku. Walczyliśmy o pełną póle, a znów musimy pogodzić się z remisem” – powiedział Łukasz Płonka, trener Przeciszovii Przeciszów.

,,W pierwszej połowie nic szczególnego się nie działo. Potem zmieniliśmy mentalność i ustawienie. Z organizacji gry jestem zadowolony. Szkoda tylko, że tracimy gole po stałych fragmentach gry” – powiedział Mirosław Zemła, grający trener LKS Piotrowice.

Sobota 14 września Przeciszovia Przeciszów – LKS Piotrowice 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Serwatka (43.), 1:1 S. Rogalski (60.), 1:2 Masłowski (75.), 2:2 Semik rzut karny (90.)

Przeciszovia Przeciszów: D. Michałek, Serwatka (85. Mycyk), Szafraniec, Pawela, Klimczyk (78. Kozłowski), Semik, Żabiński (Ł. Michałek), Węgrzyn (70. Lasek), Krzemień (60. Matla), Kułas, Bartuś. Trener: Łukasz Płonka.

LKS Piotrowice: Kudłacik, Klimczyk, M. Rogalski,  Marsowicz, Piotr Frączek, Paweł Frączek, Maciej Frączek (80. Miętka), Zemła, Grzywa (46. S. Rogalski), Żmuda (60. Merta), Ochman (60. Masłowski). Trener: Mirosław Zemła.