Dawid Szewczuk: Utrzymalibyśmy się – ANKIETA

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 maja 2020 22:04

Zawodnikom Pogórza Gierałtowice nie było dane walczyć sportowo o utrzymanie podczas rundy wiosennej. W nowym sezonie decyzją PZPN klub ten zagra w A Klasie.

 

Poślesz swoje dziecko na trening organizowany przez kluby sportowe podczas pandemii?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Czytelników, którzy chcieliby powspominać, jak wyglądała rywalizacja drużyn z dolnych rejonów tabeli A Klasy w rundzie jesiennej, czyli w całym sezonie, zapraszamy do archiwum działu piłkarskiego, gdzie relacjonujemy wszystkie mecze.

Rozmowa z Dawidem Szewczukiem, grającym trenerem Pogórza Gierałtowice.

Utrzymaliście się w A Klasie. Jak to skomentujesz?

,,Uważam, że ta decyzja jest sprawiedliwa. Cieszę się, że podjął ją PZPN. Dużo gorzej byłoby wtedy, gdyby zależało to od każdego związku czy podokręgu z osobna Oczywiście zawsze ktoś jest niezadowolony..”

Utrzymaliście się bez gry. Jak uważasz, czy byliście przygotowani do  sportowej walki o opuszczenie ostatniego miejsca w rundzie wiosennej?

,,Okres zimowy przepracowaliśmy właściwie. Nikt nie doznał kontuzji. Zawodnicy przykładali się do treningów. Wzmocniliśmy skład siedmioma wartościowymi piłkarzami. Rozegraliśmy cztery sparingi, odnosząc w nich komplet zwycięstw. Sądzę, że w rundzie jesiennej bylibyśmy mocni i utrzymalibyśmy się.”

Skoro sezon się skończył, to go podsumujmy. Co wpłynęło na to, że zajęliście ostatnie miejsce?

,,Z drużyny, która w poprzednim sezonie grała w B Klasie odeszła znaczna część zawodników. Razem z prezesem na szybko szukaliśmy nowych piłkarzy. Skład zebrany był na szybko. Zagraliśmy zaledwie jeden sparing. Dysponowaliśmy wąską kadrą. Poza tym o awansie do A Klasy dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili. Na meczach ligowych było nas po 11 czy 12. Nie było rywalizacji ani rotacji w składzie, co negatywnie wpływało na motywacje. Zagraliśmy na tyle, ile mogliśmy. Bardzo dziękuję zawodnikom za wszelkie starania w tamtym czasie.”

Czy kibice Pogórza mogą spodziewać się jeszcze jakiś zmian w kadrze?

,,Obecnie rozmawiamy z dwoma zawodnikami. Jesteśmy bliscy porozumienia. Ich nazwiska podamy wkrótce. Będą to wzmocnienia a nie uzupełnienia składu. Sądzę, że z takim składem, jaki mamy w nowym sezonie będzie nas stać o walkę o miejsce, w górnej połowie tabeli.”

A czy zawodnicy z rundy jesiennej i ta siódemka, która dołączyła do was w zimie, planuje pozostanie w klubie?

,,Rozmawialiśmy już z każdym piłkarzem. Wszyscy potwierdzili, że zostają w Pogórzu.”

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa