Czwarte zwycięstwo Unii w tym sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 sierpnia 2021 21:02

Unia wygrała w Krakowie z Clepardią Kraków 2:1. Zespół z Oświęcimia wygrał do tej pory wszystkie mecze w tym sezonie.

W 43. minucie zdaniem sędziego Lewandowski był faulowany w polu karnym. Skutecznie z 11 metrów uderzył M. Szewczyk. W 61. minucie było 0:2. Po rzucie rożnym piłkę na 20 metrze otrzymał K. Szewczyk. W 72. minucie dobrą wrzutkę kolegi z narożnika boiska wykorzystał Wołk. To był pierwszy gol Clepardii w tym sezonie.

„Przeciwnik nastawił się na obronę całą drużyną. Przez cały mecz przebywaliśmy na ich połowie. Krakowski zespół nie kwapił się do ataków. Ciężko było się przebić przez te zasieki obronne.” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Sobota 21 sierpnia Clepardia Kraków – Unia Oświęcim 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 M. Szewczyk rzut karny (43.), 0:2 K. Szewczyk (61.), 1:2 Wołk

Skład Unii Oświęcim: Adamski, Ryszka, Babiuch, Pacyga, Gubała, K. Szewczyk, Szcząber (75. Ryś), M. Szewczyk (85. Dziedzic), Antkiewicz (80. Rzeszutko), Lewandowski (55. Steń), Nowak (65. Snadny). Trener: Marek Kołodziej.