Czekali na ten dzień 19 lat – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 maja 2022 05:35

Po 19 latach LKS Poręba Wielka wraca do Magic Sport A Klasy. Awans zapewnił sobie w Harmężach wygrywając 2:0 z miejscową Koroną.

Zwycięzca B Klasy tak, jak w poprzednim sezonie pieczętował awans w Harmężach. Wcześniej Iskra świętowała po wygranej 2:0. Tym razem szansę na to miał LKS Poręba Wielka.

W 44. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego w samo okienko trafił Sporysz. Bramkarz nawet nie próbował interweniować. W 65. minucie ten sam zawodnik przestrzelił rzut karny. W 75. minucie Sporysz wystąpił w roli asystenta.  Świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Płonkę, który wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem.

,,To był nasz najlepszy w sezonie. Nie było źle. Rywal był jednak lepszy i zasłużenie awansował. Wykorzystali swoje sytuacje. Sędziowie pracowali dziś bardzo dobrze, a atmosfera na boisku i na trybunach była świetna. Gratulujemy przeciwnikowi awansu” – powiedział Dariusz Pawełkiewicz, działacz Korony Harmęże.

,,Ciężko w słowach wyrazić emocje, jakie nam towarzyszą w tej chwili. Zrobiliśmy coś, co nie udawało się nam prawie od dwóch dekad. Jako kapitan drużyny i wiceprezes klubu kieruję słowa uznania do każdego, który miał wkład w nasz sukces. Myślę, że zmiany, które dokonujemy od dwóch lat  w naszym klubie są widoczne i ten awans jest ich efektem. Nie zatrzymujemy się, ponieważ widzimy, że ciężką pracą i wiarą można góry przenosić” – powiedział, Krzysztof Ryś, grający wiceprezes LKS Poręba Wielka.

Sobota 28 maja Korona Harmęże – LKS Poręba Wielka 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Sporysz (44.), 0:2 Płonka (75.). W 65. minucie Sporysz (LKS Poręba Wielka) nie wykorzystał rzutu karnego.

Korona Harmęże: Sroka, K. Wykręt, Głowacki, Kumorowski, Koziara, Rusinek, Majewski (46. D. Wykręt), Rychlewicz (55. P. Forma), Chowaniec, Foks, Rochowiak (46. Tyran). Trener: Patryk Forma.

LKS Poręba Wielka: Krzysztof Ryś, Konrad Ryś, Krawczyk, Szczerbowski, Pawlica, Żydzik, Sporysz (85. Habiciak), Płonka (80. Mączka), Kotara (30. Widła, 60. Szwed), Czapiewski, Grubka. Trener: Damian Pałamarczuk.