Ciekawy mecz rozstrzygnięty w końcówce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 czerwca 2022 20:51

Unia Oświęcim rozgrywała wyjazdowy mecz z Dalinem Myślenice. Do końca ważyły się losy wyniku.

W 19. minucie M. Szewczyk zszedł z piłką na około 35 metr i dobrym strzałem zaskoczył golkipera, który wyszedł z bramki. W Babiuch skutecznie uderzył z rzutu wolnego i było 0:2.

Gospodarze dążyli do wyrównania i to im się udało. W 67. minucie Ostafin z pięciu metrów dobił uderzenie kolegi z drużyny. W 85. minucie Kowalski doszedł do odbitej przez rywali piłki i umieścił ją w siatce. W doliczonym czasie gry po wrzutce z prawej strony w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył M. Szewczyk.

,,Goście wygrali raczej zasłużenie. Grali o trzy punkty i byli zdeterminowani. Nam udało się dojść z 0:2 na 2:2. W końcówce mecz toczył się cios za cios” – powiedział Krzysztof Kmiecik, kierownik drużyny Dalinu Myślenice.

,,To był dobry mecz. Po 2:1 był ostry. Przeciwnik zdołał doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Walka o dobry wynik trwała do ostatniej minuty” – powiedział Andrzej Kirejczyk, kierownik drużyny Unii Oświęcim.

Sobota 11 czerwca Dalin Myślenice – Unia Oświęcim 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 M. Szewczyk (19.), 0:2 Babiuch (62.), 1:2 B. Ostafin (67.), 2:2 Kowalski (85.), 2:3 M. Szewczyk (90+)

Dalin Myślenice: Wyroba, Sobala (60. Burkat), Stawarczyk, Kowalski, Przetocki (80. Tokarz), Biel, Górecki, Cienkosz (60. T. Ostafin), B. Ostafin, Reczulski, Jędrzejowski (83. Stelmach).

Unia Oświęcim: Sztekler, Szcząber, Ryś, Wilczak, Babiuch (69. Steń), Dziedzic, M. Szewczyk, Ryszka, Czarnik, Pawela (60 Rzeszutko), Czapla. Trener: Marek Kołodziej.