Chyba już nic nie powstrzyma LKS Rajsko przed awansem

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 czerwca 2018

LKS Rajsko wygrał na wyjeździe z Solavią Grojec 5;1. Co prawda nie daje to jemu jeszcze matematycznej pewności awansu, ale teraz raczej nikt w niego nie wątpi.

Lider A Klasy zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. W 19. minucie zdaniem sędziego  w polu karnym faulowany był Bąk. Rzut karny na gola zamienił Sieczko. W 41. minucie z lewego skrzydła dośrodkował Mika, a gola głową zdobył Piskorz. W 43. minucie do wrzutki Piskorza doszedł Czarnik i strzałem głową pokonał bramkarza.

W 48. minucie kolejna celna główka dała LKS Rajsko podwyższenie prowadzenia. Tym razem podawał Sieczko. W 62. minucie gospodarze strzelili gola kontaktowego. Sołtysik otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny, minął bramkarza i skierował piłkę do siatki. W 65.  minucie sędzia odgwizdał spalonego za zagranie ręką. Jedenastkę wykorzystał Sieczko.

,,Mieliśmy spore problemy kadrowe. Do 32. minuty było w porządku. Później na boisku dominowali rywale. Bardzo dziękuję tym zawodnikom, którzy byli na meczu za zaangażowanie’’ – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

,,Graliśmy dziś na wąskim boisku. Wiedzieliśmy, że dużo będzie zależało od gry bocznymi sektorami. To właśnie trenowaliśmy w tygodniu poprzedzającym mecz. To poskutkowało. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne – powiedział  Grzegorz Bąk, grający trener LKS Rajsko.

LKS Rajsko matematycznie nie zapewnił sobie jeszcze awansu. W praktyce jednak niewielu w niego wątpi. Drużyna z gminy Oświęcim straciłaby go tylko w wypadku strat pewnym spadkowiczem, outsiderem, czyli Skawą Podolsze. W Rajsku więc grzeją szampany.

Niedziela Solavia Grojec – LKS Rajsko 1;5

Bramki; 0;1 Sieczko rzut karny 19., 0;2 Piskorz 41., 0;3 Czarnik 43., 0;4 Piskorz 48., 1;4 Sołtysik 62., 1;5 Sieczko rzut karny 65.

Składy;

Solavia Grojec; Bąbacz, Wiktoruk, Noworyta, Chowaniec, Wisiorek, Szewczuk, Wołek, Sołtysik, Borowczyk zm. 70. Baranek, Witek. Trener; Dawid Szewczuk.

LKS Rajsko; Gielarowski zm 70. Kołacz, Sieczko, Welber, Czarnik, Baluś zm. 70. Zimnal, Jędrusik, Mika, Scąber zm. 60. Raźniak, Piskorz,  Baluś zm. 65. Skiernik. Trener;  Grzegorz Bąk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa