Chcą założyć drużynę dziewcząt

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 marca 2021 13:27

Trenerzy LKS Jawiszowice ogłosili nabór do drużyny dziewczyn. Zaproszenie dotyczy dzieci urodzonych w roku 2014 i młodszych.

W klubie z Jawiszowic już teraz trenują dziewczyny. Można je zobaczyć podczas meczów młodzików, orlików, żaków zielonych, skrzatów i na treningach grupy bambini. Piłkarki grają jednak razem z chłopcami.

Teraz trenerzy podejmą próbę założenia typowo żeńskiej drużyny.

,,W ostatnim czasie do najmłodszych grup doszło kilka dziewcząt. To jeszcze za mało, by założyć grupę tylko dla nich. Widzimy jednak potencjał i sens w tym pomyśle. Chcemy, by ta drużyna trenowała, uczyła i bawiła się od kategorii skrzat. Chodzi nam o to, by rozpocząć jej rozwój od podstaw, a później stopniowo ją rozwijać. Właśnie dlatego ogłaszamy nabór dla dziewczyn urodzonych w roku 2o14 i młodszych” – powiedział Marek Chowaniec, trener trzech grup skrzatów i jednej bambini w LKS Jawiszowice.

 

 

,,Chcemy się rozwijać i wychodzić na przeciw sugestiom i oczekiwaniom, stąd taki pomysł. Nie wiemy co z tego wyniknie, ale jesteśmy ogromnie ciekawi. Naszym marzeniem i zarazem celem jest stworzenie żeńskiej drużyny od podstaw. Jeżeli okaże się, że jest zainteresowanie tym projektem, jesteśmy gotowi stawić temu czoła. Osobiście żałowałbym tego, że nie podjęliśmy próby” – dodał popularny w gminie Brzeszcze trener.

Rodzice dziewczyn zainteresowani tematem powinni się skontaktować z Markiem Chowańcem pod numerem telefonu 600 601 535.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .