Brzezina zmieniła sposób gry w drugiej połowie, więc wygrała

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 września 2017

Brzezina Osiek wygrała na wyjeździe z Zagórzanką Zagórze 4:1.

Goście wyszli na prowadzenie w 10. minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Borowczyk. Minął on dwóch rywali i ładnym strzałem z 30 metrów otworzył wynik spotkania. W 41. minucie gospodarze wyrównali. Bogacz wykorzystał błąd Balonka, który nie zdołał wybić piłki.

Później trafiali tylko przyjezdni. Dubiel otrzymał prostopadłe podanie ze środka boiska. Zawodnik uderzył w kozłującą futbolówkę. Piłka wpadła do bramki przy słupku. W innej akcji Antecki wymanewrował dwóch rywali i wycofał do Swarzyńskiego. Były piłkarz Niwy i Unii uderzył precyzyjnie z pierwszej piłki i podwyższył prowadzenie Brzeziny. Wynik ustalił Dubiel.

– W pierwszej połowie graliśmy środkiem i nic z tego nie wynikało. W drugiej przeprowadziłem zmianę w składzie i zaczęliśmy grać skrzydłami. To pozwoliło nam zdobywać gole  – powiedział Piotr Balonek, grający trener Brzeziny Osiek.

Zagórzanka Zagórze – Brzezina Osiek 1:4 (1:1)
Bramki: 0:1 Borowczyk (10.), 1:1 Bogacz (42.), 1:2 Dubiel (57.), 1:3 Swarzyński (67.), 1:4 Dubiel (81.)

Skład Brzeziny Osiek: Kulczyk, Bernaś, Majcherek, Balonek, Majda,Babiuch (46. Antecki), Borowczyk (75. Frej), Wojcik, Kułas (80. Gros), Swarzyński, Dubiel. Trener: Piotr Balonek.