Brzezina wysoko wygrała z beniaminkiem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 sierpnia 2015 13:36

Brzezina Osiek wygrała z LKS Bobrek 4:0. Początek nie zapowiadał takiego obrotu spraw.

Do 30. minuty goście radzili sobie dobrze na boisku rywala. Janik mógł zdobyć kilka goli, ale to nie był jego dzień. Król strzelców A klasy z poprzedniego sezonu nie wykorzystał żadnej z okazji strzeleckich. W 31. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Jeden z zawodników Brzeziny podał piłkę z prawego skrzydła do środka. Przyjął ją Dubiel. Piłkarz klubu z Osieka odwrócił się i uderzył po ziemi na dalszy róg bramki.

W drugą połowę bardzo dobrze weszła Brzezina. W 47. minucie rzut wolny wykonywał Buczek. Do wrzuconej przez niego futbolówki doszedł Dubiel i strzelił bramkę z bliska. Dwie minuty później było 3:0.  Gospodarze rozegrali szybką akcję lewą stroną. W jej końcowej fazie Buczek wrzucił piłkę w pole karne. Antecki uderzył precyzyjnie głową z pięciu metrów. Na początku tej części gry LKS Bobrek stracił nie tylko gole, ale też Janika. Napastnik nie wytrzymał nerwowo i użył niecenzuralnych określeń, za co został ukarany czerwoną kartką.W 60. minucie Antecki strzelił drugą bramkę w tym spotkaniu.

– W pierwszych 30 minutach moi zawodnicy bardzo dobrze wykonywali założenia taktyczne. Szkoda niewykorzystanych sytuacji Janika. Po stracie tego zawodnika i dwóch goli w drugiej połowie nasza taktyka się posypała. Młody zespół z Bobrka nie był w stanie się podnieść – powiedział Marcin Barciak, trener LKS Bobrek.

– Początek meczu nie należał do nas. Po strzelenie gola i zmianach dokonanych w składzie i w taktyce doszliśmy do głosu i graliśmy lepiej – powiedział Andrzej Lubański, trener Brzeziny Osiek, który w tym spotkaniu nie mógł zasiąść na ławce rezerwowych.

Sobota 22 sierpnia Brzezina Osiek – LKS Bobrek 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dubiel (30.), 2:0 Dubiel (47.), 3:0 Antecki (49.), 4:0 Antecki (60.)

Brzezina Osiek: Kulczyk, Bernaś, M. Szczepaniak (Majcherek), Majda (70. Czerny), Buczek, Rozner, Ł. Szczepaniak, Dubiel (65. Rogala), M. Gros, Kułas, Antecki (61. Jaromin). Trener: Andrzej Lubański.

LKS Bobrek: Korzec, J. Dziędziel (46. Nowotarski), Tomasik, B. Chylaszek, Samuś, K. Chylaszek (65. Burda), R. Dziędziel (55. Jarosz), Michał Barciak (70. Kleczkowski), Wierzbic, Łukaszka, Janik. Trener: Marcin Barciak.