Brzezina wygrała. Pierwszy gol Piotra Dąby – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 listopada 2019 17:55

Do Osieka przyjechał notujący ostatnio dobre wyniki Nadwiślanin. Tym razem wygrała jednak Brzezina. Bardzo dobry występ miał Piotr Dąba.

W 6. minucie z gola cieszyli się przyjezdni. Zejma został obsłużony dobrym podaniem przez Wierzbica i otworzył wynik spotkania.

W 30. minucie z prawego skrzydła w pole karne zagrywał Dąba. Piłka przeleciała pod nogami Piegzika i doleciała do Dziubka, który uderzył precyzyjnie lewą nogą z 15 metrów. Pięć minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Zaremba w indywidualnej akcji wymanewrował dwóch rywali. Futbolówka zatrzymała się na słupku. Z bliska do pustej bramki skierował ją Dąba. To pierwsza bramka w ligowym meczu seniorskim wychowanka LKS Skidziń i byłego zawodnika Soły Oświęcim.

Po jednej z kontr w drugiej połowie Brzezina ustaliła wynik spotkania.  Prostopadle zagrał M. Gros. Zaremba wygrał pojedynek biegowy z obrońcami i znalazł sposób na bramkarza.

,,Do około 30 minuty grę prowadził rywal. Od momentu strzelenia gola na 1:1 byliśmy bardziej zdeterminowani, agresywniejsi i dokładniejsi. Wygraliśmy zasłużenie” – powiedział  Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Sobota 2 listopada Brzezina Osiek – Nadwiślanin Gromiec 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Zejma (6.), 1:1 Dziubek (30.), 2:1 Dąba (35.), 3:1 Zaremba (70.)

Brzezina Osiek: Bies, Bernaś, Nalepa, Majcherek, R. Gros, M. Gros (80. Merta), Juras (60.Magiera), Narwojsz, Dąba (55. Antecki), Dziubek (75. Noworyta), Zaremba (65. Dubiel). Trener: Łukasz Szczepaniak.

Nadwiślanin Gromiec: Gielarowski, A. Szlęzak (89. Ryska), Zajas, Nowicki, Zmarzły, Piegzik (78. Chandzlik), Stefański (73. J. Szlęzak), Wierzbic, Palka, Boratyński (39. Bogacz), Zejma.