Bramka na 2:1 kluczowym momentem spotkania

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 kwietnia 2021 11:07

LKS Piotrowice wygrał w swoistym meczu derbowym z Pogórzem Gierałtowice 5:1. Kluczowym momentem był gol na 2:1.

Piotrowice i Gierałtowice to miejscowości, które są z innych gmin i powiatów, ale leżą obok siebie, więc wielu traktuje mecze między LKS a Pogórzem jako derby.

W 43. minucie Maciej Frączek zagrał do Hałatka, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 50. minucie przyjezdni wyrównali. Konefał uderzył precyzyjnie z prostego podbicia w samo okienko.

Kolejny gol wywołał kontrowersje w zespole Pogórza. W 53. minucie Paweł Frączek podał prostopadle do Hałatka. Ten i tym razem się nie pomylił. Przyjezdni twierdzili, że był spalony.

Po tym golu inicjatywę mieli gospodarze. W 56. minucie Włoch strzelił precyzyjnie ze skrzydła na dalszy róg. W 57. minucie D. Kocoń przegrał pojedynek sam na sam z Leśniakiem. Dobitka Włocha była skuteczna. W 85. minucie Paweł Frączek wykonał rzut rożny, a gola uderzeniem nogą zdobył D. Kocoń.

,,Mieliśmy więcej sytuacji. Rywal zagrażał nam tylko po stałych fragmentach gry. Wygraliśmy zasłużenie”- powiedział Piotr Frączek, grający członek zarządu LKS Piotrowice.

,,Do gola na 2:1 mecz był wyrównany. W tym czasie mieliśmy więcej sytuacji. Uważam, że przy tym golu sędziowie popełnili ewidentny błąd. Sądzimy, że był około dwumetrowy spalony. Po meczu nawet niektórzy zawodnicy rywali się z tego śmiali przyznając nam rację. Po tym wydarzeniu gra nam się posypała” – powiedział Przemysław Gałuszka, grający trener Pogórza Gierałtowice.

Sobota 24 kwietnia LKS Piotrowice – Pogórze Gierałtowice 5:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Hałatek (42.), 1:1 Konefał (50.), 2:1 Hałatek (53.), 3:1 Włoch (56.), 4:1 Włoch (57.), 5:1 D. Kocoń (85.)

LKS Piotrowice: Figura, Włoch, Rogalski, Marsowicz, Walkiewicz, Paweł Frączek, Maciej Frączek, Piotr Frączek (80. S. Rogalski), Merta (60. M. Włoch), Hałatek (80. Miętka), D. Kocoń. Trener: Jarosław Chowaniec.

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, J. Kocoń, Wójcik, Potoczny (46. Maślanka), Zygmunt, Wysogląd, Hałat, Zając (70. Pietraszewski), Szostak (46. Hubert Frączek), Gałuszka, Konefał. Trener: Przemysław Gałuszka.