Bardzo cenne zwycięstwo Skawy. LKS Gorzow nie złapał kontaktu

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2017

Skawa Podolsze wygrała 3:1 z LKS Gorzów na boisku rywala.
Dla obu klubów był to bardzo ważny mecz. W wypadku zwycięstwa LKS Gorzów łapał kontakt z zespołami z wyższych miejsc w tabeli.

W 47. minucie skrzydłem zaatakował Żmuda. Zawodnik Skawy wszedł w pole karne i został sfaulowany. Celnie  z jedenastu metrów uderzył D. Bartula. W 51. minucie po zagraniu ręką w polu karnym jednego z piłkarzy klubu z Podolsza jedenastkę wykonywał reprezentant LKS Gorzów. Ten strzał obronił Rusinek.

W 63. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Sermak, czyli grający trener ostatniego zespołu w tabeli A klasy, skutecznie wykonał rzut wolny z 25 metrów. W 65. minucie po rożnym wykonywanym przez Banaszaka piłka dotarła do Szczyżyce. Jego uderzenie nie było skuteczne, ale dobitka D. Bartuli już taka była.

W 70. minucie Ochman zagrał piłkę między obrońców. Doszedł do niej Szczyżyca, wymanewrował golkipera i skierował futbolówkę do pustej bramki.

– Mówi się, że w piłce nożnej niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak właśnie było w tym spotkaniu. W pierwszej połowie mieliśmy pięć tzw. setek, ale w decydujących momentach moi zawodnicy albo nie trafiali do bramki albo kopali prosto w bramkarza. To czego nie zrobiliśmy my, to zrobił niestety przeciwnik – powiedział Andrzej Sermak, grający trener LKS Gorzów.

– To był tzw. mecz za sześć punktów. U nas trochę gra się zdezorganizowała po wymuszonym kontuzją zejściem Serwatki. Później uspokoiliśmy sytuacje i w drugiej połowie  zdobyliśmy przewagę. W tym meczu duże znaczenie miał wiatr – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Sobota 15 kwietnia LKS Gorzów – Skawa Podolsze 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 D. Bartula rzut karny (47.), 1:1 Sermak (63.), 1:2 D. Bartula (65.), 1:3 Szczyżyca (70.)

Składy:
LKS Gorzów: Wojtków, Banaś (65. Niemczyk), Bartel (70. Potępa), Chlebowski, Ćwieląg, Dulowski, Gustowski, Majcherek, Opitek, Rybak, Sermak. Trener: Andrzej Sermak.

Skawa Podolsze: Rusinek, Wiecheć (75. Woźniak), Nykiel, Serwatka (10. W. Kosowski), Banaszak, Szczyżyca, D. Bartula, T. Bartula, Ochman, Porębski, Żmuda. Trener: Andrzej Balon.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa