Andrzej Tomala może zaliczyć pierwszy mecz w nowym klubie do udanych

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 sierpnia 2015 01:10

Zgoda wygrała w Gorzowie z tamtejszym LKS 3:1. Był to pierwszy mecz ligowy klubu z Malca pod kierownictwem nowego trenera.

Andrzej Tomala przez wiele lat prowadził Niwę Nowa Wieś. Rozstał się z nią po spadku do V ligi. Przed początkiem obecnego sezonu objął Zgodę Malec. LKS Gorzów to trzecia siła A klasy, w poprzednim sezonie.

W pierwszej połowie kibice obu drużyn nie obejrzeli goli. W 53. minucie Lekki uderzył celnie z szesnastego metra. W 60. minucie gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Rudnicki, a celnie głową uderzył Bodziony.

Zgoda ponownie wyszła na prowadzenie. Swojego drugiego gola zdobył Lekki. Otrzymał on futbolówkę od kolegi z zespołu, odwrócił się i oddał precyzyjne uderzenie na bliższy słupek. W końcówce Hałat zagrał do Lekkiego. Strzelec goli na 0:1 i na 1:2 podał wzdłuż bramki do Płonki. Temu ostatniemu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do siatki.

– Mieliśmy swoje sytuacje bramkowe. W szczególności było tak w pierwszej połowie. Rywal był skuteczniejszy, więc wygrał – powiedział Paweł Sidorowicz.

– Ten mecz miał kilka faz. Raz my mieliśmy przewagę z gry, raz rywal. Ta sytuacja zmieniła się kilka razy – powiedział Andrzej Tomala, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 15 sierpnia LKS Gorzów – Zgoda Malec 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Lekki (53.), 1:1 Bodziony (60.), 1:2 Lekki, 1:3 Płonka (90)

LKS Gorzów: Dziędziel, Rudnicki, Ryszka, Krzyśko, Wesecki (55. Opitek), Chlebowski, Górski, Dylowicz (78. Pik), Bodziony (65. Ozimina), Burza, Cieciera. Trener: Paweł Sidorowicz.

Zgoda Malec: Gibas, Sokół, S. Drebszok, K. Krawczyk, Klęczar, Woźniak, K. Drebszok, K. Krawczyk, J.Płonka, Lekki, K. Płonka. Trener: Andrzej Tomala.