ALF również na Faktach Oświęcim

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 listopada 2016 23:42

Amatorska Liga Futbolu to kolejne rozgrywki sportowe z powiatu oświęcimskiego, z których wyniki i relacje będą pojawiały się w Faktach Oświęcim.
W Amatorskiej Lidze Futbolowej grają zawodnicy, którzy nie występują w klubach zrzeszonych PZPN. Nie decyduje o tym fakt zgłoszenia do rozgrywek, ale rzeczywistej gry w nich. Wyjątkami są osoby, które ukończyły 35 rok życia. Mecze ligowe sportowcy rozgrywają na orliku w Nowej Wsi.

W ostatniej z dotychczas rozegranych kolejek FC Andrychów zagrał z KCP Team. Ten drugi zespół ma bardzo duże problemy kadrowe. Mecz zdecydowanie wygrał pierwszy z wymienionych zespołów. Muzycy co prawda momentami prezentowali się dobrze i mieli sytuacje podbramkowe, ale nie zdołali strzelić choćby jednego gola. Ich rywale dominowali na boisku i byli skuteczni. Ostatecznie 0:8 wygrał FC Andrychów.

Ciekawie zapowiadał się mecz Oldboys Beskid Andrychów z Włatcami Stadionuf. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Zawodnicy obu ekip stworzyli sobie kilka dobrych okazji strzeleckich. Piłka po uderzeniu Smazy (OBA) piłka odbiła się od słupka, Bardzo dobrych okazji strzeleckich nie wykorzystał Kopytko i Kudłacik (obaj z OBA). Niewiele do szczęścia brakowało Dybałowi i Kulmie (obaj WS), którzy oddali dobre strzały na bramkę rywala. W tej części spotkania spotkania padł tylko jeden gol. Celnie na bramkę po dośrodkowaniu kolegi z zespołu głową uderzył Kopytko. Początek drugiej odsłony wskazywał na to, że emocje w tym meczu się nie skończyły. Piotrowski pokazał swój kunszt przy obronie strzału Wróblewskiego. Z drugiej strony tylko Dybał wybiciem piłki sprzed linii bramkowej uratował swój zespół od utraty gola. W 40. minucie Kudłacik wykorzystał to, że blisko pola karnego znalazła się piłka, którą nikt oprócz niego nie był zainteresowany. Przejął ją i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza. W 45. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zza szesnastki popisał się Książek. Mecz 3:1 wygrali Oldboysi Beskidu.

Emocjonujące i trzymające do końca w napięciu były spotkania Niezniszczalnych z Mistrzami Osiedla i Football Academy Andrychów z Desperado Team. W pierwszym meczu było 5:6, a w drugim 6:7. W zaległych spotkaniach zwycięzcy wysoko wygrywali. Władcy Stadionuf pokonali 10:2 KCP Team, a FC Andrychów 10:0 rozgromił Oldboysów Beskid Andrychów. Football Academy Andrychów oddał walkowera Kojotom.