Aktywny z przodu Konrad Jędrusik przyczynił się do zwycięstwa Górnika

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2020 20:28

Górnik wygrał na wyjeździe z Solavią Grojec 3:0. Spory wkład w strzelone bramki miał Konrad Jędrusik.

W 21. minucie Widuch zagrał do K. Jędrusika. Ten przyjął piłkę w polu karnym i strzelił w lewy górny róg bramki Solavii. Bramkarz raczej nie miał szans na obronę.

W 70. minucie zdaniem sędziego faulowany w polu karnym był K. Jędrusik. Skutecznie z wapna uderzył Kozieł. Również w 78. minucie K. Jędrusik zmusił rywala do faulu na rzut karny. Do jedenastki podszedł drugi raz z rzędu Kozieł. Zawodnik Górnika nie zmarnował karnego.

,,W pierwszej połowie przeciwnik był dużo lepszy. Mógł wygrywać nawet czterema golami. Na początku drugiej odsłony przycisnęliśmy gości. Myślę, że z gry byliśmy troszkę lepsi. Nic z tego nie wyniknęło. Po dwóch karnych wynik był rozstrzygnięty” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

,,W pierwszej połowie przeważaliśmy i prowadziliśmy grę. Zmarnowaliśmy kilka okazji strzeleckich. Przeciwników kilka razy uratował bramkarz. Bez niego przegrywaliby wyżej. Na początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do ataku, ale poważnie nam nie zagrozili. Dużo pomogło pomogło nam to, że ciężar gry z przodu wziął na siebie K. Jędrusik” – powiedział Marek Sojka, pełniący obowiązki trenera w tym meczu w zastępstwie.

Niedziela Solavia Grojec – Górnik Brzeszcze 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 K. Jędrusik (21.), 0:2 Kozieł rzut karny (70.), 0:3 Kozieł rzut karny (78.)

Solavia Grojec: Kołacz, Żebrak, Goc, Chowaniec, Smolarek, Krężel, Wołek (75. D. Płonka), Mroczek, P. Płonka (65. G. Smolarek), Witek, Kubajczyk. Trener: Daniel Płonka.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Kozieł, Walus, D. Jędrusik, Żmudka, Baraniak (70. Żmuda), Czerwik, Sojka, K. Jędrusik, Widuch (80. Stachańczyk), Kawczak (80. Salepa). Trener w zastępstwie: Marek Sojka.