• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Zwycięstwa w Starachowicach i Krakowie 

Reklama

Komplet punktów w małopolskich rozgrywkach koszykarskich dopisały do swojego konta oświęcimskie drużyny. UKS Kadet w lidze do lat 13 wysoko wygrał w Starachowicach, a ich o dwa lata starsi koledzy zwyciężyli pod Wawelem.




W lidze młodzików U-13 podopieczni Wojciecha Porębskiego nie mieli najmniejszych problemów z rozgromieniem w Starachowicach miejscowej drużyny 31:104. Najwięcej punktów (po 18) dla gości rzucił duet Brajan Bednarczyk i Jeremi Dziedzic.
„To było jednostronne widowisko. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Drużynie należą się gromkie brawa" - ocenił trener oświęcimian, Wojciech Porębski.

Był to piąty mecz Niedźwiedzi U-13 w tym sezonie

Wcześniej pokonali oni Klub Basket Starachowice 153:33 (u siebie), Oknoplast SP 100 Kraków 89:33 (u siebie) i Uczniowski Parafialny Ludowy Klub Sportowy Strzelec 23:109 (wyjazd). Przegrali tylko z Wisłą w Krakowie 91:56.

UKS Kadet U-13 zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy B, ale koszykarze "Białej Gwiazdy" rozegrali o jeden mecz mniej. Właśnie Wisła będzie kolejnym rywalem zespołu prowadzonego przez Wojciecha Porębskiego. To spotkanie już w najbliższą sobotę (godz. 10) w Oświęcimiu.

Z kolei w rozgrywkach ligi małopolskiej do lat 15 koszykarze Kadeta po ośmiu wcześniejszych porażkach odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niedźwiedzie wygrały na wyjeździe z krakowskim Oknoplastem 76:80. Główna w tym zasługa Oskara Ortmana i Antoniego Wanata, którzy w sumie rzucili aż 74 z 80 punktów.

15-latkowie z Oświęcimia prowadzeni przez Bogdana Paterka zajmują przedostatnie miejsce, a tabelę zamyka Sądeckie Towarzystwo Koszykarskie Wikar Nowy Sącz. Ta ekipa będzie kolejnym rywalem Niedźwiedzi. Spotkanie zaplanowano na niedzielę (17 grudnia, godz. 10) w Oświęcimiu.
Młodzicy U-13:

Klub Basket Starachowice - UKS Kadet Oświęcim 31:104 (10:26, 7:30, 8:21, 6:27)

UKS Kadet: Brajan Bednarczyk - 18 pkt, Jeremi Dziedzic - 18 pkt, Mateusz Błasiak - 16 pkt, Miłosz Biesik - 14 pkt, Gustav Pawlik - 12 pkt, Michał Krawczyk - 8 pkt, Paweł Adamus - 6 pkt, Adam Marcinkowski - 6 pkt, Łukasz Czekaj - 2 pkt, Wiktor Lewandowski - 2 pkt, Igor Walicki - 2 pkt, Cyprian Długaj. Trener: Wojciech Porębski.
Kadeci U-15:

Oknoplast Kraków - UKS Kadet Oświęcim 76:80 (11:16, 18:29, 20:18, 27:17)

UKS Kadet: Oskar Ortman - 42 pkt, Antoni Wanat - 32 pkt, Bartosz Guja - 2 pkt, Arsen Martyniuk - 2 pkt, Mateusz Ziarkowski - 2 pkt, Dawid Hodur, Michał Sołek, Jan Sordyl, Mateusz Suślik, Wojciech Wilkosz. Trener Bogdan Paterek.