Wisła popłynęła nad Sołą

Redakcja eFO  |   Koszykówka  |   19 maja 2023 18:31

Koszykarze UKS Kadet pokonali krakowską Wisłę 63:35 w małopolskich rozgrywkach U-12. To niezwykle cenne zwycięstwo „Niedźwiedzi”, bo praktycznie gwarantujące wicemistrzowski tytuł w lidze młodzików.

Oświęcimianie od pierwszych minut byli stroną przeważającą. Po dwóch kwartach prowadzili różnicą aż 21 punktów. W trzeciej przewagę powiększyli o kolejne dziewięć „oczek”. „Biała Gwiazda” dopiero w ostatniej odsłonie nieco zmniejszyła rozmiary porażki, ale wówczas było już „po herbacie”

„Wygrana z mocnym przeciwnikiem z Krakowa praktycznie zapewnia nam wicemistrzostwo w lidze młodzików – cieszy się trener oświęcimskich „Niedźwiedzi”, Wojciech Porębski. – Naszym celem było zwycięstwo przynajmniej sześcioma punktami, ponieważ w pierwszym spotkaniu przegraliśmy pięcioma. Cel udało się zrealizować z nawiązką. Naszej drużynie należą się duże brawa, bo wszyscy zagrali bardzo dobry mecz” – dodaje Wojciech Porębski.

Kolejnym rywalem oświęcimian będzie niekwestionowany lider z „Solnego Miasta”. UKS Regis w tym sezonie wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania. Mecz w Wieliczce zaplanowano na 28 maja. Początek o godz. 16.15.

W innych meczach koszykarskiej ligi do lat 12:

Radwansport-Korona 1919 Kraków – UKS Gortat Kraków 85:59 (35:5, 30:9, 6:29, 14:16)

UKS Regis Wieliczka – Oknoplast SP 100 Kraków 80:33 (19:2, 16:5, 23:12, 22:14)

UKS Kadet Oświęcim – Wisła Kraków 63:35 (20:7, 18:10, 17:8, 8:10)

UKS Kadet: Mateusz Błasiak – 20 pkt, Jeremi Dziedzic – 12 pkt, Gustav Pawlik – 12 pkt, Paweł Adamus – 11 pkt, Brajan Bednarczyk – 2 pkt, Łukasz Czekaj – 2 pkt, Michał Krawczyk – 2 pkt, Adam Marcinkowski – 2 pkt, Miłosz Biesik, Szymon Jasieniak, Wiktor Lewandowski, Igor Walicki. Trener: Wojciech Porębski.