• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Wielka gra pod oświęcimskim koszem

VII edycja koszykarskiego turnieju chłopców U-13 o „Puchar Prezydenta Oświęcimia” przeszła do historii. W hali sportowej popularnej „Ósemki” o okazałe trofeum walczyło sześć zespołów.

Reklama

VII edycja koszykarskiego turnieju chłopców U-13 o „Puchar Prezydenta Oświęcimia” przeszła do historii. W hali sportowej popularnej „Ósemki” o okazałe trofeum walczyło sześć zespołów.




W ciągu trzech dni młodzi koszykarze rozegrali 15 spotkań systemem każdy z każdym. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy - UKS Kadet Oświęcim, wystąpiła Wisła Kraków - Wawelskie Smoki, Stela Cieszyn, UKS Białołęka oraz ukraiński BC Uzhhorod. 

Pierwsze miejsce zajęli koszykarze z Białołęki, którzy wygrali wszystkie mecze (80:34 z Kadetem I, 61:55 z BC Uzhhorod, 75:60 z krakowską Wisłą, 78:29 z Kadetem II i 65:55 z cieszyńską Stelą). Druga była ekipa „Białej Gwiazdy”, a trzecia reprezentująca Ukrainę BC Uzhhorod. Poza podium znalazły się odpowiednio ekipy: Steli Cieszyn, Kadeta I Oświęcim i Kadeta II.

W drugim dniu zawodów rozegrano wyjątkowy „Mecz Gwiazd”. Najlepsi zawodnicy stworzyli niezapomniane widowisko. W trakcie meczu dodatkowych emocji dostarczyły konkursy rzutowe. Atmosfera była znakomita, a kibice mieli okazję zobaczyć koszykówkę w najlepszym wydaniu. Równolegle do zmagań sportowych rozegrany został turniej NBA 2K, który przyciągnął fanów koszykówki również w wersji wirtualnej. Zwyciężyła drużyna z Ukrainy - BC Uzhhorod, przed UKS Białołęką i krakowską Wisłą - Wawelskie Smoki.
„To był bardzo udany turniej - podkreśla Wojciech Porębski, trener w UKS Kadet Oświęcim. - Zawodnicy przez trzy dni pokazali ogromne koszykarskie serce, wolę walki i efektowną grę. Śmiało możemy mówić o prawdziwym święcie koszykówki” - dodaje Wojciech Porębski.

MVP siódmej edycji koszykarskiego turnieju o „Puchar Prezydenta Oświęcimia” został Antoni Bąk z Białołęki. Najlepiej „za trzy” trafiał Krzysztof Cięszki z Wawelskich Smoków, a jego klubowy kolega - Adam Palacz był najlepszym obrońcą. Krzysztof Cięszki był zarazem najmłodszym uczestnikiem turnieju.

Najlepsi zawodnicy turnieju w Oświęcimiu: Nikita Onyshchenko (BC Uzhhorod), Adam Palacz (Wawelskie Smoki), Tomasz Fatalski (Stela Cieszyn), Jan Kańtoch (KS UKS Kadet I), Krzysztof Ryszka (KS UKS Kadet II).

Wyróżnienia: Kajetan Skorupka (UKS Białołęka), Mark Hovhannisya (BC Uzhhorod), Krzysztof Cięszki (Wisła Kraków - Wawelskie Smoki), Tomasz Fatalski (Stela Cieszyn), Mikołaj Skrzypaszek (UKS Kadet I Oświęcim), Milan Baran (UKS Kadet I Oświęcim).