• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Najlepsi w Małopolsce. Nie ma nich mocnych 

Reklama

Po zwycięskich turniejach na etapie miejskim, powiatowym i zachodniej Małopolski, reprezentacja popularnej „Dwójki" sięgnęła po wojewódzkie mistrzostwo.




Po prostu nie ma mocnych na koszykarską drużynę ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu.

Małopolskie finały w ramach Szkolnych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców 3x3 rozegrano w hali Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce. O mistrzostwo i awans na etap ogólnokrajowy walczyło pięć najlepszych ekip w województwie wyłonionych drogą eliminacji rejonowych.

Oprócz oświęcimskiej "Dwójki" na parkiecie zameldowały się zespoły SP nr 18 z Tarnowa, SP nr 1 z Niepołomic, SP nr 3 z Limanowej i SP nr 1 ze Stryszawy.
„Nasza drużyna pewnie pokonała wszystkich rywali i zasłużenie wywalczyła pierwsze miejsce - mówi trener koszykarzy z oświęcimskiej "dwójki", Wojciech Porębski. - Na pochwały i słowa uznania zasłużył cały zespół. Dzięki tej wygranej będziemy reprezentowali szkołę, a także Oświęcim i Małopolskę podczas mistrzostw Polski" - powiedział Wojciech Porębski.

Mistrzowie Małopolski ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu w koszykówce 3×3 występują w składzie: Mateusz Błasiak, Jeremi Dziedzic, Miłosz Biesik, Paweł Adamus, Gustav Pawlik, Brajan Bednarczyk. Trener: Wojciech Porębski.
Wyniki oświęcimian w finałach Małopolski w koszykówce 3x3:

SP nr 2 Oświęcim - SP nr 18 Tarnów 20:1

SP nr 2 Oświęcim - SP nr 1 Stryszawa 13:4

SP nr 2 Oświęcim - SP nr 3 Limanowa 11:4

SP nr 2 Oświęcim - SP nr 3 Niepołomice 14:9
Klasyfikacja końcowa:

1. SP nr 2 Oświęcim

2. SP nr 3 Niepołomice

3. SP nr 3 Limanowa

4. SP nr 1 Stryszawa

5. SP nr 18 Tarnów