Mecz miał różne fazy, ale ostatecznie ważne punkty trafiły do Kadeta

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   1 marca 2016 22:53

Kadet wygrał 53:49 w Zabierzowie z Jurą. Był to bardzo ważny mecz w perspektywie walki o dalszą fazę.

Kadet i Jura rywalizują o miejsce premiowane awansem do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski. W poprzedniej rundzie w Oświęcimiu wygrała ekipa z Zabierzowa. Ewentualna wygrana potrzebna była obu ekipom.

Na początku spotkania dwie akcje Kadeta skończyły się sukcesem. Później inicjatywę przejęli gospodarze. Dwoma celnymi rzutami za trzy i trzema za dwa dość mocno dał się we znaki rywalom Filip Grucela. Pierwszą kwartę wygrała Jura 18:9. W kolejnej odsłonie goście zmienili sposób gry. Grali agresywnie na całym parkiecie. Zespół z Oświęcimia zniwelował stratę do zabierzowian do jednego punktu.

W trzeciej kwarcie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Zawodnicy Jury mylili się przy rzutach osobistych. Na początku czwartej kwarty z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z powiatu oświęcimskiego. Zdobyli dziewięć punktów, których rywal nie przedzielił celnym rzutem. W następnej części spotkania do głosu doszła Jura. Tym razem ciężar zdobywania punktów na siebie wziął Konrad Tyński. 90 sekund przed końcem spotkania Szymon Zapała poprawił próbę Jakuba Guni. W końcówce zimną krew zachował Zapała i zdobył kolejne, jak się okazało decydujące punkty.

Jura Zabierzów – Kadet Oświęcim 49:53 (9:18, 19:11, 10:12, 11: 12 )
Punktowali:

Dla Kadeta: Piotr Frydel 14 pkt., Szymon Zapała 12, Jakub Gunia 11, Rafał Bratek 7, Mateusz Hnatyszyn 6, Krystian Rokowski 2 , Adam Stawowczyk 1.
Dla Jury Zabierzów: Filip Grucela 18, Konrad Tyński 17, Bartosz Knap 6 , Owsiak 3, Latosiński 3, Wróbel 2.