Korona strącona w Oświęcimiu

Redakcja eFO  |   Koszykówka  |   9 maja 2023 09:00

Przekonujące zwycięstwo w małopolskiej lidze koszykarzy U-12 odniósł zespół oświęcimskiego Kadeta.

Podopieczni Wojciecha Porębskiego wysoko pokonali u siebie krakowską Koronę 96:55. Brawa dla ekipy „Niedźwiedzi”.

Tylko początkowe fragmenty tego pojedynku należały do gości z małopolskiej stolicy. Oświęcimianie szybko opanowali sytuację na parkiecie i po pierwszej kwarcie prowadzili 23:7. Później spokojnie mogli kontrolować wydarzenia na boisku.

W drugiej kwarcie mecz był bardziej wyrównany, ale gospodarze zwiększyli przewagę aż do 23 punktów. Najlepsza w wykonaniu Kadeta była trzecia odsłona wygrana 40:12.

W ostatniej ćwiartce doszło do korekt w składzie miejscowych. Na parkiecie pojawili się zmiennicy, który ambitnie powalczyli z zespołem Korony. Ostatecznie oświęcimianie zwyciężyli 96:55.

Kolejnym rywalem „Niedźwiedzi” będzie Wisła Kraków. Spotkanie z „Białą Gwiazdą” odbędzie się w Oświęcimiu 17 maja. Początek o godz. 17.30.

W tabeli małopolskiej ligi koszykówki U-12 prowadzi Regis Wieliczka, przed Kadetem Oświęcim i Wisłą Kraków. Wszystkie te zespoły zgromadziły po 14 punktów. Drużyna z „Miasta Soli” rozegrała jednak o jeden mecz mniej.

UKS Kadet Oświęcim – Radwansport Korona Kraków 96:55 (23:7, 24:17, 40:12, 9:19)
UKS Kadet: Jeremi Dziedzic – 28 pkt, Mateusz Błasiak – 22 pkt, Gustav Pawlik – 17 pkt, Paweł Adamus – 12 pkt, Miłosz Biesik – 6 pkt, Brajan Bednarczyk – 4 pkt, Szymon Jasieniak – 4 pkt, Adam Krawczyk – 2 pkt, Igor Walicki – 1 pkt, Adam Marcinkowski, Michał Krawczyk, Łukasz Czekaj. Trener: Wojciech Porębski.