Kadet wygrał turniej U 12

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   5 marca 2020 23:11

Trzy drużyny rywalizowały w Oświęcimiu w turnieju ligowym mini koszykówki U 12. O punkty walczyły tylko dwa.

Stela Cieszyn przyjechała do Oświęcimia w nieregulaminowym składem. Oba mecze rozegrane przez tą drużynę sędziowie zweryfikowali jako walkower.

O punkty Kadet rywalizował tylko z UKS Jedynka Niemodlin. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze turnieju 12:6. W drugiej gra się wyrównała. W końcówce z bardzo dobrej strony pokazał się Wiktor Cetnarski. Jego postawa przyczyniła się do powiększenia przewagi Kadeta. W połowie klub z Małopolski wygrywał 22:14.

W kolejnych kwartach trener Kadeta miał prawo do dowolnej rotacji składem. W tych fazach gry liderzy zespołu wypracowali sporą przewagę. To pozwoliło zmiennikom nabywać doświadczenie.

Kadet Oświęcim – UKS Jedynka Niemodlin 50:34
Punktowali dla Kadeta: Wiktor Cetnarski 19, Dominik Huber 13, Filip Grzywa 12, Borys Kądzioła 2, Paweł Płonka 2, Wiktor Doliński 2.