Bardzo ważne derby gminy Kęty w Nowej Wsi

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   11 maja 2021 06:53

W bardzo istotnych walce o awans do IV Ligi derbach gminy Kęty Team Sport Hejnał wygrał w Nowej Wsi z Niwą 1:0.

W 20.minucie z siedmiu metrów głową strzelił Oczkowski. Ta próba okazała się niecelna.

W 66. minucie P. Dudzic przeprowadził akcję lewym skrzydłem. Później wszedł do środka i uderzył. Jego strzał obronił bramkarz. Dobitka Cepigi była skuteczna. Drugim istotnym wydarzeniem była czerwona kartka dla Mateji, która była dodatkowym osłabieniem Niwy.

,,Do około 20 minuty gra toczyła się pod nasze dyktando. Utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nie stwarzaliśmy sobie wielu sytuacji bramkowych. Później się cofnęliśmy i daliśmy rywalom pograć. Po czerwonej grało się ciężko. Przeciwnik utrzymywał piłkę. My staraliśmy się coś wywalczyć, ale nie udało się. Klub z Kęt wygrał zasłużenie” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

,,To były typowe derby i mecz do pierwszej bramki. Początek należał do gospodarzy, a potem my przejęliśmy kontrole nad meczem. Rywal ograniczył się do kontr” – powiedział Kamil Żmuda, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 8 maja Niwa Nowa Wieś – Team Sport Hejnał Kęty 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Cepiga (66.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Holewa, Matusz, Nycz, Chrapek, Matejko, Piskorek, Stawowczyk, Gardyński (68. Pękala), Mateja, Dokudowiec. Trener: Michał Matejko.

Team Sport Hejnał Kęty: Drewniany, Karpiński (73. Waluś), J. Januszyk, Tarashuk, Rogala (85. Majdak), Nowicki, Jurczak, Oczkowski, Ogórek (60. P. Dudzic), Nycz (90. Wysogląd), Cepiga. Trener: Kamil Żmuda.