Zwycięstwo Unii na koniec sezony zasadniczego

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   22 lutego 2022 09:29

Re-Plast Unia wygrała w Nowym Targi 7:5. W sezonie zasadniczym zajęła ostatecznie drugie miejsce.

W 2. minucie Apalkov świetnie podał przekątnie pod bramkę. Dziubiński wyprzedził przeciwnika i otworzył wynik spotkania. W 5. minucie Apalkov z dziecinną łatwością wjechał przed bramkę i pokonał bramkarza uderzeniem z nadgarstka.

W tej samej minucie Słowakiewicz na raty wygrał rywalizację z golkiperem. W 6 minucie prowadzenie przyjezdnych podwyższył Dziubiński. Ten sam zawodnik uderzył precyzyjnie zza prawego bulika w 19. minucie, a w 25. minucie sprytnie skierował krążek do bramki z ostrego kąta.

W 30. minucie W Streltsov uderzył celnie strzelił spomiędzy bulików. W 39. minucie dobrze pod bramką zachowali się Bryniczka i Kapica. Gola zdobył ten drugi. Do głosu doszli gospodarze. W 44. minucie bramkę od zakrystii zdobył Neupauer. 36 sekund po wygranym wznowieniu i strzale z klepy za prawego bulika na listę strzelców wpisał się  Themár.

W 47. minucie Bryniczka wjechał w tercję obronną gości i znalazł sposób na R. Kowalówkę. W 52. minucie Tomasik zdobył ostatniego gola dla Podhala w rundzie zasadniczej w tym sezonie.