Zwycięstwo Re-Plastu Unii na początek piątej rundy

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   19 stycznia 2020 22:51

Re-Plast Unia wygrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Była to pierwsza kolejka ostatniej rundy sezonu zasadniczego.

Zagłębie grało na trzy piątki. Przyczyną były głównie choroby. W biało – niebieskich barwach nie wystąpili dziś Piotrowicz, Saunders (choroba), Zatko (zawieszenie) i Saur (kontuzja).

Pierwszy gol padł w siedemnastej sekundzie. Po uderzeniu Kowalówki Koblar nie miał problemów z dobitką. W 5. minucie z linii niebieskiej przed bramkę zagrał P. Noworyta. Kija próbował dołożyć Malicki, ale wyprzedził go bramkarz. W 12. minucie Meidl zamiast skierować gumę do pustej bramki sprawił, że ta przeszła wzdłuż linii bramkowej i wróciła do gry.

Później mecz się wyrównał. W końcówce jednak do głosu znów doszli gospodarze. W 18. minucie Radziszewski z trudem obronił kijem próbę Koblara. W 19. minucie Stoklasa wykończył składną akcję swojego zespołu niecelnym strzałem z bliska. W 20. minucie Pretnar obsłużył bardzo dobrym podaniem Wanata, a ten uderzeniem z nadgarstka na przeciwległy róg pokonał bramkarza.

W 24. minucie jeden z zawodników klubu z Sosnowca obsłużył dobrym podaniem Wanata. Hokeista w sytuacji jeden na jeden z golkiperem tym razem chybił. W 25. minucie Luza strzelił na bramkę. Krążek przekierował Przygodzki, ale gola nie było. W 29. minucie guma po uderzeniu Kalana wolno przeleciała między nogami obrońcy i ,,Radzika” i wpadła do siatki. W 30. minucie Koblar świetne podał zza bramki do Kowalówki. Interwencja bramkarza była skuteczna i efektowna. W końcówce drugiej tercji Lipiński mógł zrobić niewiele, gdy tor lotu krążka uderzonego przez Działe przeciął Stoklasa.

W trzeciej tercji wynik się nie zmienił.

We wtorek Re-Plast Unia zagra w Tychach z GKS.

Niedziela 19 stycznia Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Bramki 1:0 Koblar – Kowalówka – Wanacki (0.17), 2:0 Wanat – Pretnar – Themár (19.06), 3:0 Kalan – Koblar Wanacki (5/4) (26.51), 3:1 Stoklasa -Działo – Blanik (38.31).
Składy:
Unia: Lipiński – Wanacki, Pretnar Koblar, Kalan (2), S. Kowalówka – Luža, Bezuška, Meidl, Trandin, Przygodzki (2) – P. Noworyta (2), M. Noworyta, Malicki, Wanat, Themár – Garschin Krzemień, Oriechin oraz Raška. Trener: Nik Zupančič.
Zagłębien Sosnowiec: Radziszewski – Kaluža, Kovalenko Bernacki, Tyczyński, Stoklasa – Khoperia (12), Cunik, Kozłowski, Blanik, Tsitok (2) – Podsiadło (2), Charousek, Horzelski (2), Sikora (2), Jaskólski oraz Działo. Trener: Marcin Kozłowski

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa