Zwycięstwo Re-Plastu Unii na początek piątej rundy

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   19 stycznia 2020 22:51

Re-Plast Unia wygrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Była to pierwsza kolejka ostatniej rundy sezonu zasadniczego.

Zagłębie grało na trzy piątki. Przyczyną były głównie choroby. W biało – niebieskich barwach nie wystąpili dziś Piotrowicz, Saunders (choroba), Zatko (zawieszenie) i Saur (kontuzja).

Pierwszy gol padł w siedemnastej sekundzie. Po uderzeniu Kowalówki Koblar nie miał problemów z dobitką. W 5. minucie z linii niebieskiej przed bramkę zagrał P. Noworyta. Kija próbował dołożyć Malicki, ale wyprzedził go bramkarz. W 12. minucie Meidl zamiast skierować gumę do pustej bramki sprawił, że ta przeszła wzdłuż linii bramkowej i wróciła do gry.

Później mecz się wyrównał. W końcówce jednak do głosu znów doszli gospodarze. W 18. minucie Radziszewski z trudem obronił kijem próbę Koblara. W 19. minucie Stoklasa wykończył składną akcję swojego zespołu niecelnym strzałem z bliska. W 20. minucie Pretnar obsłużył bardzo dobrym podaniem Wanata, a ten uderzeniem z nadgarstka na przeciwległy róg pokonał bramkarza.

W 24. minucie jeden z zawodników klubu z Sosnowca obsłużył dobrym podaniem Wanata. Hokeista w sytuacji jeden na jeden z golkiperem tym razem chybił. W 25. minucie Luza strzelił na bramkę. Krążek przekierował Przygodzki, ale gola nie było. W 29. minucie guma po uderzeniu Kalana wolno przeleciała między nogami obrońcy i ,,Radzika” i wpadła do siatki. W 30. minucie Koblar świetne podał zza bramki do Kowalówki. Interwencja bramkarza była skuteczna i efektowna. W końcówce drugiej tercji Lipiński mógł zrobić niewiele, gdy tor lotu krążka uderzonego przez Działe przeciął Stoklasa.

W trzeciej tercji wynik się nie zmienił.

We wtorek Re-Plast Unia zagra w Tychach z GKS.

Niedziela 19 stycznia Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Bramki 1:0 Koblar – Kowalówka – Wanacki (0.17), 2:0 Wanat – Pretnar – Themár (19.06), 3:0 Kalan – Koblar Wanacki (5/4) (26.51), 3:1 Stoklasa -Działo – Blanik (38.31).
Unia: Lipiński – Wanacki, Pretnar Koblar, Kalan (2), S. Kowalówka – Luža, Bezuška, Meidl, Trandin, Przygodzki (2) – P. Noworyta (2), M. Noworyta, Malicki, Wanat, Themár – Garschin Krzemień, Oriechin oraz Raška. Trener: Nik Zupančič.
Zagłębien Sosnowiec: Radziszewski – Kaluža, Kovalenko Bernacki, Tyczyński, Stoklasa – Khoperia (12), Cunik, Kozłowski, Blanik, Tsitok (2) – Podsiadło (2), Charousek, Horzelski (2), Sikora (2), Jaskólski oraz Działo. Trener: Marcin Kozłowski