Zupełnie inny mecz i wynik. Przed meczami w Oświęcimiu remis – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   26 lutego 2021 10:32

Re-Plast Unia przegrała w Katowicach z GKS 0:5. Gospodarze spotkania wyrównali stan rywalizacji w play-off, bo przedwczoraj wygrali biało-niebiescy.

Przedwczorajszy mecz wielu kibiców Re-Plastu Unii mógł napawać optymizmem, a nawet hurraoptymizmem. Wszyscy, którzy śledzili rywalizacje hokeistów w kilku poprzednich sezonach bardzo dobrze wiedzą o tym, że każde spotkanie w tej fazie jest inne i że po żadnym meczu, nie można być pewnym tego, co wydarzy się w kolejnym.

Posted by Re-Plast Unia Oświęcim on Thursday, February 25, 2021

W pierwszej tercji gra toczyła się w szybkim tempie

Nieznacznie przeważali gospodarze. W 4. minucie Stepanov zza bramki wycofał gumę w okolicę linii niebieskiej. Z tego miejsca uderzył Wajda. Tor lotu krążka zmienił Kruczek. W tej części gry mecz mógł się podobać kibicom. Gra była szybka i było dużo walki. Przeważali gospodarze.

W drugiej tercji nie padł żaden gol. Mało było sytuacji bramkowych. Nie można jednak powiedzieć, żeby mecz był nudny. Sporo było walki, spięć i ostrej gry.

Nie inaczej było w ostatniej odsłonie spotkania

W 50. minucie Fraszko otrzymał podanie oStepanova, wjechał dynamicznie w tercję Re-Plastu Unii, wymanewrował obrońcę i bardzo dobrym i trudnym do obrony strzałem zza nóg z nadgarstka pokonał Saundersa.

W 55. minucie zaatakował Andersons. Jego uderzenie obronił bramkarz. Krążek powinien wybić obrońca oświęcimskiego klubu, ale tego nie zrobił, więc po zagraniu Starzyńskiego wpadł do siatki. W 57. minucie Fraszko bez problemu minął Glenna i skierował gumę do pustej bramki. Wcześniej na polecenie trenera opuścił ją Saunders. W 58. minucie Fraszko zabrał krążek zawodnikowi Re-Plastu Unii i po profesorsku wymanewrował golkipera. Strzelec tego gola był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego meczu.

Czwartek 25 lutego GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Bramki: 1:0 Kruczek  Wajda – Stepanov (5/4) (3.08) 2:0 Fraszko – Stepanov (49.20), 3:0 Starzyński –  Andersons (54.47), 4:0  Fraszko (5/6 do pustej bramki) (56.05) 5:0  Fraszko (57.25)

GKS Katowice: Šimboch  MarttinenFranssila, KuronenRohlaKubalík  Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stepanov  Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat  Zieliński, Paszek, Nahunko, Adamus. Trener: Andriej Parfionov.

Re – Plast Unia OświęcimSaunders  SwindlehurstPretnar, Kowalówka, KalanKoblar  GlennLuža, Sherbatov, McKenzie (2), Brulé  BezuškaZat’ko, Garshin, Da Costa, Oriechin  P. Noworyta, M. Noworyta, Trandin, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.

Stan rywalizacji 1:1. Kolejny mecz w Oświęcimiu w niedzielę 29 lutego o godz. 17.